Rulandské bílé

Rulandské bílé

Vinařství LAHOFER
LAH.0130  |  suché  |  pozdní sběr | 2011
170 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Příjemné, plné víno zelenkavé barvy se zlatavými odlesky. Ve vůni odhalíte suché minerální i ovocné tóny, vůni květin, zralé hrušky a jemnou chlebovinku s vanilkovým tónem. Chuť je dlouhá, působí sladce, přestože je obsah cukru nízký a dokonale sladěný s kyselinkou. Je to chuť pro tuto odrůdu typická - plná a extraktivní, se stopami ovoce, lískového oříšku a jemného vanilkového koření. Možná vám toto svěží a vyvážené víno bude chutnat samotné, ale pokud je chcete kombinovat s jídly, vyzkoušejte uzené ryby, pečeného bažanta, pikantní paštiky a měkké sýry.

Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy
v České republice.

Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.

Skladba vinic zahrnuje prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě. Převládá Veltlínské zelené (16%), Ryzlink rýnský (13%), Müller Thurgau (10%), Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neburské, Tramín červený a Pálava. Ve vinicích jsou ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger či Alibernet.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
14 %
Zbytkový cukr
1,1 g/l
Kyseliny
6,3 g/l
ID produktu
LAH.0130
Bezcukerný extrakt
21,7 g/l
Cukernatost hroznů
23 °NM
Doba archivace
5 - 6 let
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
84F1-12/14
Číslo šarže
6411
Vinařská oblast
Hostěradice na Moravě
Viniční trať
Volné pole
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.