Rulandské šedé

Rulandské šedé

Vinařství LAHOFER
LAH.0142  |  suché  |  pozdní sběr | 2015
190 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Harmonické víno jiskrné zelenkavé barvy se zlatavými odlesky, ve vůni najdete nasládlé ovocné tóny, med, pomerančovou kůru a květinové tóny v kombinaci s mimerály. Chuť je plná a extraktivní, zbytkový cukr je dokonale sladěný s kyselinkou. V dochuti se objevují stopy medu, ovoce, kouře, jemného koření a karamelizovaného cukru. Možná vám tohle svěží a vyvážené víno bude chutnat samotné, ale pokud je chcete kombinovat s jídly, vyzkoušejte třeba jemnou paštiku z husích jater, telecí na grilu, ryby, korýše nebo drůbež. K archivaci je doporučujeme na 4 – 6 let.

Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy
v České republice.

Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.

Skladba vinic zahrnuje prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě. Převládá Veltlínské zelené (16%), Ryzlink rýnský (13%), Müller Thurgau (10%), Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neburské, Tramín červený a Pálava. Ve vinicích jsou ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger či Alibernet.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
Zbytkový cukr
6,8 g/l
Kyseliny
6,4 g/l
ID produktu
LAH.0142
Bezcukerný extrakt
21,9 g/l
Cukernatost hroznů
22 °NM
Doba archivace
4-6 let
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
24.09.2015
Evidenční č.j.
110M1 - 16/16
Číslo šarže
1015
Vinařská oblast
Dobšice u Znojma
Viniční trať
U Hájku
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.