Rulandské šedé

Rulandské šedé

Vinařství LAHOFER
LAH.0147  |  polosuché  |  výběr z hroznů | 2015
200 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Harmonické víno jiskrné světle žluté barvy se zlatavými odlesky. Hrozny vyzrály téměř do výběru z bobulí a byly částečně napadené ušlechtilou botritickou plísní, která dává tomuto vínu specifický charakter. Ve vůni odhalíte kořenité a minerální tóny či pomerančovou kůru. Chuť, v níž je cukr dokonale sladěný s kyselinkou, je pro tuto odrůdu typická: ovocně nasládlá, plná a extraktivní, kořenitá, se šťavnatou kyselinkou a delším závěrem. Pokud budete chtít toto víno kombinovat s jídly, vyzkoušejte třeba jemnou paštiku z husích jater, telecí na grilu, ryby, korýše nebo drůbež. K archivaci je doporučujeme na 5 – 7 roky.

Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy
v České republice.

Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.

Skladba vinic zahrnuje prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě. Převládá Veltlínské zelené (16%), Ryzlink rýnský (13%), Müller Thurgau (10%), Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neburské, Tramín červený a Pálava. Ve vinicích jsou ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger či Alibernet.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
14 %
Zbytkový cukr
13,3 g/l
Kyseliny
6,1 g/l
ID produktu
LAH.0147
Bezcukerný extrakt
27,2 g/l
Cukernatost hroznů
26,4 °NM
Doba archivace
5-7 let
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
09.11.2015
Evidenční č.j.
124G1-16/13
Číslo šarže
7715
Vinařská oblast
Vrbovec
Viniční trať
Šác
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.