Ryzlink rýnský VOC - Královská řada

Ryzlink rýnský VOC - Královská řada

VINO HORT
HOR.0043  |  polosuché  |  VOC | 2014
363 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Do Královské řady VOC Znojmo se dostanou pouze vína odrůdy Ryzlink rýnský. Tento Ryzlink ročníku 2014 z vinařství Jiřího Horta je teprve třetí, který se do Královské řady dostal. Rozhodnutí o zařazení vydává komise po 33 měsících od data ověření sklizně hroznů. Vína jsou uváděna na trh od 28. září, v den svátku Svatého Václava, patrona vinařů. Víno má žlutavou barvu, ve vůni se objevují naftově petrolejové tóny s výraznou medovostí. V chuti je minerální, dlouhé a přechází do medové vyzrálosti. Víno je velmi extraktivní a je předurčeno k dlouhému zrání. Královská řada je na Znojemsku nejvyšší ocenění pro odrůdu Ryzlink rýnský.

VINO HORT

Vinařství VINO HORT bylo založeno roku 1999, vlastní certifikát degustátora, který je platný v celé Evropské unii, dle norem DIN, ÖNORM a ISO.

Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Vinařství klade důraz na výběr zdravé suroviny s fyziologickou vyzrálostí. Základem filozofie Vinařství HORT se stala dvě důležitá slova: Odrůda & Poloha.

Technologie zpracování hroznů se liší podle odrůd. Při vinaření se v tomto vinařství nebojí novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou a přirozenou tvorbou vína. Zároveň rádi oprašují staronové tradice. Stále více se zaměřují na battonage a metodu sur-lie (metody využívající delšího ležení vína v průběhu vinifikace na zdravém kvasničném kalu).
Největších úspěchů sbírá Vinařství HORT v technologii růžových vín.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
13 %
Zbytkový cukr
11,6 g/l
Kyseliny
9,9 g/l
ID produktu
HOR.0043
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
RPO 15/03/02-15.55
Číslo šarže
14/14
Vinařská oblast
Dobšice u Znojma
Viniční trať
U Hájku
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.