Ryzlink rýnský VOC - Královská řada

VINO HORT
HOR.0080  |  suché  |  VOC | 2017
399 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Mimořádný Rýňák ročníku 2017 ze sklepa Jiřího Horta zatříděný v srpnu 2020 do speciální Královské řady VOC Znojmo. Vína této řady přichází na trh po dvojím hodnocení komise až ve chvíli, kdy jsou vína vyzrálá k dokonalosti, tedy nejdříve po 33 měsících od sběru hroznů. Tento rýňák má žlutavou barvu, ve vůni se objevují meruňky a pomerančová kůra s kořenitým výrazem v závěru, v chuti přechází do medové vyzrálosti. Víno má v harmonickém výraznou kyselinu, je svěží a plné, minerální. Vhodné k archivaci nejméně do roku 2025. Víno v prodeji od 28. září 2020.

VINO HORT

Vinařství VINO HORT bylo založeno roku 1999, vlastní certifikát degustátora, který je platný v celé Evropské unii, dle norem DIN, ÖNORM a ISO.

Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Vinařství klade důraz na výběr zdravé suroviny s fyziologickou vyzrálostí. Základem filozofie Vinařství HORT se stala dvě důležitá slova: Odrůda & Poloha.

Technologie zpracování hroznů se liší podle odrůd. Při vinaření se v tomto vinařství nebojí novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou a přirozenou tvorbou vína. Zároveň rádi oprašují staronové tradice. Stále více se zaměřují na battonage a metodu sur-lie (metody využívající delšího ležení vína v průběhu vinifikace na zdravém kvasničném kalu).
Největších úspěchů sbírá Vinařství HORT v technologii růžových vín.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12,5 %
Zbytkový cukr
7,7 g/l
Kyseliny
7,8 g/l
ID produktu
HOR.0080
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
5 let
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
16/17
Vinařská oblast
Dobšice u Znojma
Viniční trať
U Hájku
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.