Sauvignon - Karlov

Sauvignon - Karlov

Vinařství OULEHLA
TAO.0027  |  suché  |  pozdní sběr | 2015
182 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Excelentní Sauvignon oceněný Stříbrnou medailí v Salonu vín ČR pro rok 2017! Víno krásné žlutozelené barvy s živým reflexem. V bohatě rozvité kytici upoutají svěží citrusové tóny, a aromatu dominuje konfit z černého rybízu a sušené broskve, po chvíli překvapí zvolna nastupující jemný bylinkový nádech (ostružiní a maliní). Výraznější kyselinka a minerální podtext skvěle podporují vysoce atraktivní vjem tohoto vína. Doporučujeme k drůbežím salátům (César) a uzeným lososovým filetům se smetanovým sýrem. Báječně doprovází grilované jehněčí s mátovým dresinkem nebo drůbkové soté na slanině s rýží basmati. Labužníky potěší v kombinaci s jablečnou Šarlotou s červeným rybízem. Báječně se snoubí i spařenými nebo uzenými sýry. Náš tip!

Vinařství OULEHLA


Vinařství REGINA COELI je typické rodinné dvougenerační vinařství z Nových Bránic.

Vinařská obec Nové Bránice navazuje na vinařské město Dolní Kounice, kde se réva vinná pěstuje od roku 1181, kdy byl založen klášter Rosa coeli – Růže nebeská. 

Lahev z Vinařství Trpělka & Oulehla poznáte snadno podle etikety Regina coeli – Královna nebes.   Vinařství bylo založeno v roce 1991 a dnes hospodaří na 28 ha. Většina vinic leží v katastru Dolních Kounic. V roce 1993 bylo započato se stavbou klenutého sklepa a následně lisovny. S novým tisíciletím byla do sklepa instalována i nová technologie. 
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
14,5 %
Zbytkový cukr
2 g/l
Kyseliny
7,5 g/l
ID produktu
TAO.0027
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
42D1-16, vz.30
Číslo šarže
1511
Vinařská oblast
Dolní Kounice
Viniční trať
Karlov
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.