DomůNabídka vín Bílé víno Sauvignon - Karlov TAO.0027
Sauvignon - Karlov
Sauvignon - Karlov Sauvignon - Karlov Sauvignon - Karlov
~/getmetafile/38574d0b-dc41-4de5-bf03-c748a23c7fa1/photo.aspx, 1, 1

Sauvignon - Karlov

REGINA COELI | TAO.0027|   |  suché  |  pozdní sběr | 2015 | 0,75 l | alk: 14,5 % | zbytkový cukr: 2 g/l | kyseliny: 7,5 g/l

Excelentní Sauvignon oceněný Stříbrnou medailí v Salonu vín ČR pro rok 2017! Víno krásné žlutozelené barvy s živým reflexem. V bohatě rozvité kytici upoutají svěží citrusové tóny, a aromatu dominuje konfit z černého rybízu a sušené broskve, po chvíli překvapí zvolna nastupující jemný bylinkový nádech (ostružiní a maliní). Výraznější kyselinka a minerální podtext skvěle podporují vysoce atraktivní vjem tohoto vína. Doporučujeme k drůbežím salátům (César) a uzeným lososovým filetům se smetanovým sýrem. Báječně doprovází grilované jehněčí s mátovým dresinkem nebo drůbkové soté na slanině s rýží basmati. Labužníky potěší v kombinaci s jablečnou Šarlotou s červeným rybízem. Báječně se snoubí i spařenými nebo uzenými sýry. Náš tip!

Objem 0,75 l
Alkohol 14,5 %
Zbytkový cukr 2 g/l
Kyseliny 7,5 g/l
ID produktu TAO.0027
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j. 42D1-16, vz.30
Číslo šarže 1511
Vinařská oblast Dolní Kounice
Viniční trať Karlov

REGINA COELI
Vinařství REGINA COELI je typické rodinné dvougenerační vinařství z Nových Bránic.

Vinařská obec Nové Bránice navazuje na vinařské město Dolní Kounice, kde se réva vinná pěstuje od roku 1181, kdy byl založen klášter Rosa coeli – Růže nebeská. 

Lahev z Vinařství Trpělka & Oulehla poznáte snadno podle etikety Regina coeli – Královna nebes.   Vinařství bylo založeno v roce 1991 a dnes hospodaří na 28 ha. Většina vinic leží v katastru Dolních Kounic. V roce 1993 bylo započato se stavbou klenutého sklepa a následně lisovny. S novým tisíciletím byla do sklepa instalována i nová technologie. 

Více zde

182 Kč
vyprodáno


x
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.