Popis produktu
Harmonické plné víno s příjemnou barvou voní po vyzrálém grepu, jostě a plodech černého rybízu. V chuti rozeznáte zajímavé minerální podtóny se svěží kyselinkou, cibéby i aroma sladkého broskvového kompotu a nektarinky. Sauvignon vychlazený na 7 - 90C umocní chuť dezertů, zeleninových jídel a lehce kořeněných masových pokrmů, dobře poslouží i jako lahodný aperitiv.
Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy
v České republice.
Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.
Skladba vinic zahrnuje prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě. Převládá Veltlínské zelené (16%), Ryzlink rýnský (13%), Müller Thurgau (10%), Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neburské, Tramín červený a Pálava. Ve vinicích jsou ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger či Alibernet.