Tramín červený - sür-lie

Tramín červený - sür-lie

Vinařství LAHOFER
LAH.0100  |  suché  |  výběr z hroznů | 2012
200 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Harmonické víno jiskrné zlatavé barvy se zelenkavými odlesky, v jehož vůni odhalíte medovost, vůni čerstvých hroznů a rozkvetlé čajové růže. Protože víno leželoosm měsíců na jemných kalech, je v chuti jemný smetanový tón a chuť čerstvého chleba, tolik typická pro sür-lie. Vysoký obsah glycerolu dělá víno sladší, než ve skutečnosti je. Dochuť vína je plná, extraktivní, se stopami medu, ovoce a jemného koření. Pokud chcete toto víno kombinovat s jídly, vyzkoušejte jemnou paštiku z husích jater, telecí na grilu, ryby nebo drůbež. Před podáváním doporučujeme dekantovat a teplotu udržovat an 11 - 12 stupňů Celsia.

Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy
v České republice.

Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.

Skladba vinic zahrnuje prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě. Převládá Veltlínské zelené (16%), Ryzlink rýnský (13%), Müller Thurgau (10%), Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neburské, Tramín červený a Pálava. Ve vinicích jsou ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger či Alibernet.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
14 %
Zbytkový cukr
2,1 g/l
Kyseliny
5,5 g/l
ID produktu
LAH.0100
Bezcukerný extrakt
21,2 g/l
Cukernatost hroznů
24,4 °NM
Doba archivace
6 let
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
22.07.2014
Evidenční č.j.
93I1-14/27
Číslo šarže
3412
Vinařská oblast
Dobšice u Znojma
Viniční trať
U Hájku
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.