Tramín

Tramín

Vinařství Markel
MAR.0002  |  polosladké  |  výběr z hroznů | 2015
250 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Bílé víno odrůdy Tramín červený, vyrobené z hroznů z viniční tratě Kacperky. Vinohrad se táhne nad údolím Daníže na dlouhé muldě, kterou uzavírá trať Na zámku (a jen oko znalce pozná, kde končí a začíná druhá vinice). Jde o rozsáhlý komplex 36 ha, který je tvořen jednak původními oleksovičskými převážně svažitými viničními polohami, tak i polními tratěmi na rovinatém vrcholu muldy. Na jižně orientovaných svazích se nachází nejstarší a tedy nejprověřenější části tohoto vinohradu. Jde o polohu Kozí hora (Gaitzberg), která dala pojmenování celé dnešní vinici a na níž dominují nově osázené terasy z roku 1937. Poté svah přechází ve Starou horu (Altenberg). Nad jaroslavickou bažantnicí se pak rozprostírá na jih obrácená část vinice kdysi nazývaná Činžovní vinohrady (Zinsweingarten) a rovinatý díl U ptačího hnízda (Beim Vogelhaus). Kacperky jsou obhospodařovány pouze 4 pěstitely a jsou tedy tvořeny velkými parcelami vinohradů. Vinohradníci tu obhospodařují Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Tramín červený a Pálavu. A nově i Ryzlink rýnský a Svatovavřinecké.

Vinařství MarkelViniční usedlost - či majer rodiny Markel zasazený do rozsáhlé zahrady anglického stylu se nachází na rozhraní viničních tratí Kacperky a Na zámku, odkud odedávna pocházejí jaroslavická vína.

Vinařství Markel navazuje na vinařský um předků rozvíjený na Jaroslavicku již od 17. století. Vína z produkce rodiny Markel byla před dvěma sty lety dodávána do Říma a před jedním stem let do Vídně.

Nynější usedlost sází na snoubení tradice s moderními technologiemi zachovávajících však lidský rozměr, specializuje se na malé partie přívlastkových vín s jedinečným  terroir. Kacperským vinicím dodávají nezaměnitelný charakter naváté spraše ukrývající hlubiny Sarmatského moře - pravěkého oceánu.Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
13 %
Zbytkový cukr
23 g/l
Kyseliny
7 g/l
ID produktu
MAR.0002
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
TĆ 2/15
Vinařská oblast
Slup
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.