DomůNabídka vín Bílé víno Veltlínské zelené MAR.0003
Veltlínské zelené
Veltlínské zelené Veltlínské zelené
~/getmetafile/850e1d68-e188-4175-9eab-6ce7faeb9eb9/photo.aspx, 1, 0

Veltlínské zelené

Vinařství Markel | MAR.0003|   |  polosuché  |  pozdní sběr | 2015 | 0,75 l | alk: 12,7 % | zbytkový cukr: 12 g/l | kyseliny: 7,4 g/l

Polosuché bílé víno odrůdy Veltlínské zelené, z hroznů sklizených na viniční trati Kacperky. Vinohrad se táhne nad údolím Daníže na dlouhé muldě, kterou uzavírá trať Na zámku (a jen oko znalce pozná, kde končí a začíná druhá vinice). Jde o rozsáhlý komplex 36 ha, který je tvořen jednak původními oleksovičskými převážně svažitými viničními polohami, tak i polními tratěmi na rovinatém vrcholu muldy. Na jižně orientovaných svazích se nachází nejstarší a tedy nejprověřenější části tohoto vinohradu. Jde o polohu Kozí hora (Gaitzberg), která dala pojmenování celé dnešní vinici a na níž dominují nově osázené terasy z roku 1937. Poté svah přechází ve Starou horu (Altenberg). Nad jaroslavickou bažantnicí se pak rozprostírá na jih obrácená část vinice kdysi nazývaná Činžovní vinohrady (Zinsweingarten) a rovinatý díl U ptačího hnízda (Beim Vogelhaus). Kacperky jsou obhospodařovány pouze 4 pěstitely a jsou tedy tvořeny velkými parcelami vinohradů. Vinohradníci tu obhospodařují Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Tramín červený a Pálavu. A nově i Ryzlink rýnský a Svatovavřinecké.

Objem 0,75 l
Alkohol 12,7 %
Zbytkový cukr 12 g/l
Kyseliny 7,4 g/l
ID produktu MAR.0003
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže VZ 3/15
Vinařská oblast Slup
Viniční trať

Vinařství Markel

Viniční usedlost - či majer rodiny Markel zasazený do rozsáhlé zahrady anglického stylu se nachází na rozhraní viničních tratí Kacperky a Na zámku, odkud odedávna pocházejí jaroslavická vína.

Vinařství Markel navazuje na vinařský um předků rozvíjený na Jaroslavicku již od 17. století. Vína z produkce rodiny Markel byla před dvěma sty lety dodávána do Říma a před jedním stem let do Vídně.

Nynější usedlost sází na snoubení tradice s moderními technologiemi zachovávajících však lidský rozměr, specializuje se na malé partie přívlastkových vín s jedinečným  terroir. Kacperským vinicím dodávají nezaměnitelný charakter naváté spraše ukrývající hlubiny Sarmatského moře - pravěkého oceánu.Více zde

250 Kč
vyprodáno


x
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.