DomůNabídka vín Bílé víno Veltlínské zelené VOC AMP.0051
Veltlínské zelené VOC
Veltlínské zelené VOC Veltlínské zelené VOC Veltlínské zelené VOC
~/getmetafile/0303ad20-f725-447e-a2d9-9a6fadeac52b/photo.aspx, 1, 1

Veltlínské zelené VOC

Vinařství AMPELOS | AMP.0051|   |  suché  |  VOC | 2016 | 0,75 l | alk: 12 % | zbytkový cukr: 1,5 g/l | kyseliny: 5,6 g/l

Suché bílé víno odrůdy Veltlínské zelené z vinařství AMPELOS, zatříděné do apelačního systému VOC Znojmo v dubnu 2017. Víno má vůni bílého pepře a květin s minerální pepřovo-mandlovou chutí.

Objem 0,75 l
Alkohol 12 %
Zbytkový cukr 1,5 g/l
Kyseliny 5,6 g/l
ID produktu AMP.0051
Bezcukerný extrakt 19,3 g/l
Cukernatost hroznů 20 °NM
Doba archivace 4 - 6
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j. 17/01/03-17.04
Číslo šarže 1630
Vinařská oblast Vrbovec
Viniční trať Nad Sklepy

Vinařství AMPELOS AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, a. s. byla zapsána do obchodního rejstříku 21. ledna 1999 a úspěšně navázala na činnosti znojemského šlechtitelského a výzkumného vinařského pracoviště nyní vedené pod obchodním názvem AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, a. s.

Je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. I v současné době pokračuje AMPELOS ve Vrbovci ve šlechtění. Zabývá se novošlechtěním odrůd révy vinné, které by byly ranné a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí. Na pronajatých pozemcích AMPELOSU probíhá udržovacíšlechtění 30 odrůd révy vinné. Je zde i republikový genofond révy vinné.

AMPELOS úzce spolupracuje s Výzkumným ústavem rostlinné výroby v Praze a předními odborníky ve vinohradnictví a vinařství v zahraničí (VCR Rauschedo Itálie, Steimann Reben GmbH Německo). V roce 2003 byl také ukončen program testování původních moravských odrůd révy vinné.


Vinařství AMPELOS vysazuje další prostorový izolát pro ozdravené viruprosté nejlepší naše původní klony téměř všech odrůd révy vinné zapsaných ve Státní odrůdové knize. Vysazuje také německé a italské testované klony.

Ve Vrbovci je i sklepní hospodářství, které slouží mimo jiné k ověřování výsledků šlechtitelské činnosti.

Pod značkou AMPELOS produkuje vinařství omezené množství žádaných odrůdových vín, která jsou vyhledávána především milovníky a znalci dobrých vín. Více zde

180 Kč
vyprodáno


x
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.