Mladá LAHOFERka 2015

Mladá LAHOFERka 2015

Vinařství LAHOFER
LAH.0104  |  polosladké  |  moravské zemské | 2015
130 Kč
vyprodáno

Popis produktu

První mladé víno roku 2015 připomíná svou mladistvou chutí starou tradici ochutnávat první vína na Svatého Martina. Mladá LAHOFERKA ze Svatovavřineckého a Modrého Portugalu se vyznačuje ovocnou vůní rozkvetlého třešňového sadu a růží, v chuti s výraznější kyselinkou i sladšími tóny přírodního cukru z čerstvých hroznů. Velká písmena XX a XY na etiketě připomínají chromozomovou „matematiku“ ze základní školy, kdy X + X = žena, X + Y = muž. V tomto případě samozřejmě aplikovanou na genetickou výbavu „našich mladých“. U tohoto vína první neznámou (tedy X) nahrazuje odrůda Svatovavřinecké, druhé X pak Modrý Portugal. K jídlu doporučujeme typické Svatomartinské menu.

Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy
v České republice.

Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.

Skladba vinic zahrnuje prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě. Převládá Veltlínské zelené (16%), Ryzlink rýnský (13%), Müller Thurgau (10%), Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neburské, Tramín červený a Pálava. Ve vinicích jsou ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger či Alibernet.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
9,5 %
Zbytkový cukr
43,8 g/l
Kyseliny
7,1 g/l
ID produktu
LAH.0104
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
Vinařská oblast
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.