Pinot Noir Rosé 2017

Pinot Noir Rosé 2017

VINO HORT
HOR.0048  |  suché  |  pozdní sběr | 2017
266 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Dobšický vinař Jiří Hort patří mezi propagátory růžových vín v České republice. Svá rosé nového ročníku uvádí na trh vždy v první jarní den, tedy 21. března. Rosé odrůdy Pinot Noir se tradičně řadí mezi jeho nejlepší vína. Růžový Pinot ročníku 2017 hraje odstíny růžové a meruňkové barvy. Ve vůni najdete čerstvé třešně a lesní jahody, které také kouzelně přecházejí do chuti. Víno je harmonické s vyrovnanou dochutí jahod a medu. Disponuje výraznou kyselinou v kombinaci s cukrem. Svojí povahou je předurčeno pro delší pití.

VINO HORT

Vinařství VINO HORT bylo založeno roku 1999, vlastní certifikát degustátora, který je platný v celé Evropské unii, dle norem DIN, ÖNORM a ISO.

Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Vinařství klade důraz na výběr zdravé suroviny s fyziologickou vyzrálostí. Základem filozofie Vinařství HORT se stala dvě důležitá slova: Odrůda & Poloha.

Technologie zpracování hroznů se liší podle odrůd. Při vinaření se v tomto vinařství nebojí novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou a přirozenou tvorbou vína. Zároveň rádi oprašují staronové tradice. Stále více se zaměřují na battonage a metodu sur-lie (metody využívající delšího ležení vína v průběhu vinifikace na zdravém kvasničném kalu).
Největších úspěchů sbírá Vinařství HORT v technologii růžových vín.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12 %
Zbytkový cukr
7,6 g/l
Kyseliny
7,2 g/l
ID produktu
HOR.0048
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
7H1-18, vz. č.37
Číslo šarže
13/17
Vinařská oblast
Velké Bílovice
Viniční trať
Dlouhá hora
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.