Hort sekt Alsasko

Hort sekt Alsasko

VINO HORT
HOR.0063  |  suché  |  jakostní šumivé | 0
484 Kč
vyprodáno

Popis produktu

HORT sekt „Alsasko“ brut je Cuveé Pinot blanc a Chardonnay a byl vyroben tradiční metodou kvašení v lahvi. Sekt vyrobil dobšický vinař Jiří Hort ve spolupráci s Hubertem Hartmannem z Francie dle pravidel Appellation d´Alsace controlée jako Crémant d´Alsace. Sekt je tedy vyroben metodou crémant, má tedy jemnější perlení, kterého je docíleno nižším tlakem v lahvi. Tento je dán nižším množstvím cukru v tirážním likéru, který se do vína přidává před druhotným kvašením. Nižší tlak výsledného sektu má za následek jemnější bublinky, které tvoří pověstnou sektovou pěnu.

VINO HORT

Vinařství VINO HORT bylo založeno roku 1999, vlastní certifikát degustátora, který je platný v celé Evropské unii, dle norem DIN, ÖNORM a ISO.

Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Vinařství klade důraz na výběr zdravé suroviny s fyziologickou vyzrálostí. Základem filozofie Vinařství HORT se stala dvě důležitá slova: Odrůda & Poloha.

Technologie zpracování hroznů se liší podle odrůd. Při vinaření se v tomto vinařství nebojí novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou a přirozenou tvorbou vína. Zároveň rádi oprašují staronové tradice. Stále více se zaměřují na battonage a metodu sur-lie (metody využívající delšího ležení vína v průběhu vinifikace na zdravém kvasničném kalu).
Největších úspěchů sbírá Vinařství HORT v technologii růžových vín.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12,5 %
Zbytkový cukr
4,6 g/l
Kyseliny
6,4 g/l
ID produktu
HOR.0063
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
F4/11
Vinařská oblast
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.