
Nejkomplexnější nabídka vín
ze Znojemské vinařské podoblasti

95% vína máme skladem
nákup už od jedné lahve

Více než 800 vín
z více než 30 vinařství

Rychlé a bezpečné dodání
přímo na vaši adresu
polosuché bílé víno odrůdy Pálava, pozdní sběr, 2025 z vinařství Ampelos
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nabídka vín |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 8595643925206 |
| Druh vína: | bílé víno |
| Odrůda: | Pálava |
| Typ cukernatosti: | polosuché |
| Ročník: | 2025 |
| Jakost: | pozdní sběr |
| Alkohol: | 12,5 % |
| Zbytkový cukr: | 8,4 g/l |
| Kyseliny: | 5,2 g/l |
| Šarže: | 2520 |
| Vinařská oblast: | Morava |
| Obsahuje oxid siřičitý: | Ano |
| Objem: | 0,75 l |
| Hodnota cukrů: | 0.80 g/100ml |
| Hodnota sachridů: | 1.60 g/100ml |
| Výživová hodnota: | 302.76 kJ/100ml, 72.31 kcal/100ml |


Je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. I v současné době pokračuje AMPELOS ve Vrbovci ve šlechtění. Zabývá se novošlechtěním odrůd révy vinné, které by byly ranné a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí. Na pronajatých pozemcích AMPELOSU probíhá udržovací šlechtění 30 odrůd révy vinné.
