Veltlín² 2022 | moravské zemské | suché
HALKOCI| Vrstvy, hloubka, komplexnost.




Veltlín od Lukáše Halkociho, který je autorem nejlepšího vína Znojemské vinařské podoblasti pro rok 2023. Tento Veltlín patří do prestižní řady vinařství. Jde o blend několika veltlínů, které zrály na akátových sudech i v nerezových nádobách. Sytě žlutá až zlatavá barva. Intenzivní odrůdová vůně plná nektarů, žlutého ovoce a především pepře. Chuť je komplexní a čistá, s příjemnou kyselinkou a delším závěrem.
Svou prestižní řadu vín nazval Lukáš Halkoci Řada na druhou: "Jsou to vrstvy, hloubka, komplexnost. Vinice, ve kterých vidím potenciál a chuť stát se velkými víny. Starší keře, poloha a charakter vinice, potenciál ke zrání a pozitivní náhled do budoucna. Velké sudy nebo betonová vejce a skvělý hrozen. Říkám jim NA DRUHOU, zážitek umocněný na druhou."
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Bílé víno |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 2000000001654 |
| Druh vína: | bílé víno |
| Odrůda: | Veltlínské zelené |
| Typ cukernatosti: | suché |
| Ročník: | 2022 |
| Jakost: | moravské zemské |
| Alkohol: | 13 % |
| Zbytkový cukr: | 1,9 g/l |
| Kyseliny: | 6 g/l |
| Šarže: | 2VZ22 |
| Vinařská oblast: | Morava |
| Podávat vychlazené na: | 10-12 °C |
| Obsahuje oxid siřičitý: | Ano |
| Objem: | 0,75 l |
