Veltlínské zelené 2025 | moravské zemské | suché
Veltlín ze Šibeniční hory v Dolních Kounicích

Nejkomplexnější nabídka vín
ze Znojemské vinařské podoblasti

95% vína máme skladem
nákup už od jedné lahve

Více než 800 vín
z více než 30 vinařství

Rychlé a bezpečné dodání
přímo na vaši adresu
Víno světle žlutého roucha s nazelenalými reflexy. V buketu dominuje vůně třezalky. Na patře šťavnaté, v dochuti řízně kořenité a minerální. Víno vhodné k podvečernímu restartu po náročném dni. Podléváme jím drůbež a sladkovodní ryby při pečení. Vynikne v kombinaci s uzeným vepřovým kolenem na šalvěji. Podáváme jej tradičně k zabijačkovým specialitám. Je skvělým společníkem liptovské pomazánce s pažitkou.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nabídka vín |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 2000000004341 |
| Druh vína: | bílé víno |
| Odrůda: | Veltlínské zelené |
| Typ cukernatosti: | suché |
| Ročník: | 2025 |
| Jakost: | moravské zemské |
| Alkohol: | 11,5 % |
| Cukernatost hroznů: | 20 °N |
| Šarže: | 2512 |
| Vinařská oblast: | Morava |
| Viniční trať: | Šibeniční hora |
| Podávat vychlazené na: | 10-12 °C |
| Obsahuje oxid siřičitý: | Ano |
| Objem: | 0,75 l |
| Hodnota cukrů: | NaN g/100ml |
| Hodnota sachridů: | NaN g/100ml |
| Výživová hodnota: | NaN kJ/100ml, NaN kcal/100ml |
