Vinařství Ladislav Musil

Vinařství Ladislav Musil

Poctivé řemeslo a unikátní podmínky dolnokounického vinařského mikroregionu s mimořádnými červenými víny, to jsou hlavní devizi ve vinařství pana Ladislava Musila z Dolních Kounic.
Skrýt filtry
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsEnoteka
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsNew
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductLastBottles
Druh vína

  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductType
Zbytkový cukr  • Více Méně voleb zbytkový cukr
Odrůda
  • Více Méně odrůd
Vinařství

  • Více Méně vinařství
Jakost
  • Více Méně voleb pro jakost
Ocenění
  • Více Méně ocenění
Ročník  • Více Méně ročníků
Zobrazit produkty

Pan Vinař, Ladislav Musil

Ladislav Musil založil své vinařství na začátku devadesátých let, víno však vyrábí celý svůj život. K vínu jen přivedli rodiče, se kterými žil v obci Jezeřany-Maršovice. Po vysoké škole pak začal dělat víno sám v Dolních Kounicích, kde působí dodnes.
V roce 1992 se pustil do soukromého podnikání se třemi ha vinic. Dnes obhospodařuje podle zásad integrované produkce 28 ha vinic, kde pěstuje 10 bílých a 7 červených odrůd vín. Pro svá vína zpracovává pouze vlastní hrozny, jejichž pěstování věnuje mimořádnou péči. Část své produkce v hroznech přímo prodává.

Pan Vinař, Ladislav Musil

Terroir Dolních Kounic

Vinohrady pana Musila leží v katastrálním území Dolní Kounice a Kounické předměstí. Réva vinná v okolí Dolních Kounic se doložitelně pěstuje od raného středověku a svéráz zdejších vín je dán především půdními a klimatickými podmínkami – severní část dnes Znojemské podoblasti (dříve Brněnská vinařská oblast) patří geologicky k tzv. Hercynské části západní Evropy, a tak se v okolí tradičního vinařského centra tohoto mikroregionu Dolní Kounice můžeme setkat jak s granitoidním podložím, tak s návějemi spraší a s úrodnými, hlinitými půdami, na kterých jsou hrozny na podzim ochlazovány vlhkým lesním vzduchem z blízké Českomoravské vysočiny, což podporuje tvorbu aromatických látek v bobulích.

Ručně sbírané hrozny se zpracovávají v nedaleké obci Trboušany, v nově postavené hale se zařízením určeným k řízenému kvašení. Zrání vína v sudech a tancích, lahvování a prodej vína se uskutečňuje ve sklepním hospodářství v Dolních Kounicích, ve sklepech, kde se víno vyrábělo již v roce 1836.
Terroir Dolních Kounic

Úspěch červených vín

Vinařství Ladislav Musil nabízí vína jakostní odrůdová a jakostní vína s přívlastkem; a také vína archivní, která po letech ležení v sudech a tancích dokreslují charakter daného vína k poloze a půdním podmínkám Dolních Kounic. V posledních letech doplňují nabídku i vína fortifikovaná a barrikovaná.
Zejména červená vína z tohoto vinařství, ať už jde o tradiční kounickou Frankovku, Svatovavřinecké, Rulandské modré či další, mají každoročně velký úspěch na výstavách vín.
 
Úspěch červených vín
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.