Vinařství Ladislav Musil


Vinařská obec Dolní Kounice, ve které se nachází vinařství pana
Ladislava Musila, leží v nejsevernější části Znojemské vinařské podoblasti.
Jde o mikroregion se specifickým klimatem a unikátními půdními podmínkami založenými na vlastnostech granitoidního podloží.
Vína z hroznů vypěstovaných v této oblasti jsou typická svou mineralitou, kterou odborníci označují až za salinitu (vysoká koncentrace minerálů /solí).

Kounická vína jsou výrazně ovocitá, originálně kořenitá a příjemně extraktivní. To nejlepší z kounického mikroregionu najdete právě mezi víny od Ladislava Musila.

Skrýt filtry
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsEnoteka
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsNew
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductLastBottles
Druh vína

  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductType
Zbytkový cukr  • Více Méně voleb zbytkový cukr
Odrůda
  • Více Méně odrůd
Vinařství

  • Více Méně vinařství
Jakost  • Více Méně voleb pro jakost
Ocenění

  • Více Méně ocenění
Ročník

  • Více Méně ročníků
Zobrazit produkty

Charakteristika vinařství

Ladislav Musil založil své vinařství na začátku devadesátých let, víno však vyrábí celý svůj život. K vínu jen přivedli rodiče, se kterými žil v obci Jezeřany-Maršovice. Po vysoké škole pak začal dělat víno sám v Dolních Kounicích, kde působí dodnes. V roce 1992 se pustil do soukromého podnikání se třemi ha vinic. Dnes obhospodařuje podle zásad integrované produkce 28 ha vinic, kde pěstuje 10 bílých a 7 červených odrůd vín. Pro svá vína zpracovává pouze vlastní hrozny, jejichž pěstování věnuje mimořádnou péči. Část své produkce v hroznech přímo prodává.

Vinohrady pana Musila leží v katastrálním území Dolní Kounice a Kounické předměstí. Réva vinná v okolí Dolních Kounic se doložitelně pěstuje od ranného středověku a svéráz zdejších vín je dán především půdními a klimatickými podmínkami – severní část dnes Znojemské podoblasti (dříve Brněnská vinařská oblast) patří geologicky k tzv. Hercynské části západní Evropy, a tak se v okolí tradičního vinařského centra tohoto mikroregionu Dolní Kounice můžemě setkat jak s granitoidním podložím, tak s návějemi spraší a s úrodnými, hlinitými půdami, na kterých jsou hrozny na podzim ochlazovány vlhkým lesním vzduchem z blízké Českomoravské vysočiny, což podporuje tvorbu aromatických látech v bobulích.

Ručně sbírané hrozny se zpracovávají v nedaleké obci Trboušany, v nově postavené hale se zařízením určeným k řízenému kvašení. Zrání vína v sudech a tancích, lahvování a prodej vína se uskutečňuje ve sklepním hospodářství v Dolních Kounicích, ve sklepech, kde se víno vyrábělo již v roce 1836.

Vinařství Ladislav Musil nabízí vína jakostní odrůdová a jakostní vína s přívlastkem; a také vína archivní, která po letech ležení v sudech a tancích dokreslují charakter daného vína k poloze a půdním podmínkám Dolních Kounic. V posledních letech doplňují nabídku i vína fortifikovaná a barikovaná.
Zejména červená vína z tohoto vinařství, ať už jde o tradiční kounickou Frankovku, Svatovavřinecké, Rulandské modré či další, mají každoročně velký úspěch na výstavách vín. Aktuálně je Musilo Svatovavřinecké zařazeno mezi 100 nejlepších vín Salonu vín ČR pro rok 2016.
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.