Vinařství Jan Plaček


Rodinné vinařství Jan Plaček se nachází ve znojemské podoblasti,
ve vinařské obci Moravské Bránice, která leží mezi městy Ivančice
a Dolní Kounice.

Révu vinnou pěstují Plačkovi na vlastních vinohradech o rozloze 36 ha ve dvou obcích - Moravských Bránicích a Mělčanech. Kombinací rozmanitosti poloh vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a nepřetržité píle a starostlivosti dosahují hrozny vysokou kvalitu. Díky tomu vyrábí Plačkovi širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd.

Skrýt filtry
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsEnoteka
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsNew
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductLastBottles
Druh vína

  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductType
Zbytkový cukr  • Více Méně voleb zbytkový cukr
Odrůda
  • Více Méně odrůd
Vinařství

  • Více Méně vinařství
Jakost
  • Více Méně voleb pro jakost
Ocenění
  • Více Méně ocenění
Ročník
  • Více Méně ročníků
Zobrazit produkty

Charakteristika vinařství

Rodinné vinařství Jan Plaček bylo založeno v roce 2001, i když první vinohradnické krůčky sahají do 80. let minulého století. Od prvních soudků s víny pro rodinu a přátele došlo po absolutoriu Jana Plačka na MZLU k významnému posunu při zpracování vinné révy, což nakonec přirozeně vyústilo ve vznik moderního rodinného vinařství Jan Plaček. Vinařství je založeno na znalostech a zkušenostech pana Jana Plačka, který prosazuje jednoduchý přístup k vinařství a vnímá, že splňovat a překračovat očekávání našich zákazníků ve všem, co děláme, je nezbytné.
 
U Plačků platí, že dobré víno se rodí ve vinicích. Proto na svých vinicích dodržují pravidla integrovaného pěstování révy vinné - v praxi to znamená minimum chemických zásahů a maximální podporu vlastních obranných mechanismů v ekosystému vinice.
 
Filozofií tohoto vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdových vín s ohledem na ekologické pěstování hroznů ve vinici. Vinařství využívá moderní technologické postupy. Vína zrají převážně v nerezových tancích, část červených vín v dřevěných (barikových) sudech, což jim během zrání propůjčuje jedinečné aroma a chuť.
Vinařství Plaček každoročně uvádí na trh mladá „svatomartinská vína“ pod registrovanou známkou. Mezi velmi oblíbená vína jejich produkce patří rosé a klaret vína. Vinařství se může pochlubit také specialitami, kterými jsou sekt kvašený v lahvi, perlivé víno nebo hroznový mošt bez alkoholu.
 
     Pokud se rozhodnete navštívit Znojemsko, můžete si vychutnat atmosféru rodinného vinařství v nové budově v Moravských Bránicích. Kapacita jejich klenutého sklepu je do 40 osob. Součástí degustace může být prohlídka vinařství s výkladem o výrobě vína. Prostory jsou vhodné pro pořádání firemních akcí, řízené degustace nebo třeba rodinné oslavy.
 
 
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.