Modrý sklep


Sklepní hospodářství vinařství Modrý sklep najdete v Novém Šaldorfě na Znojemsku.

Vína v tomto vinařství vyrábí z hroznů, které dozrály ve vinicích na Kraví hoře a Načeratickém kopci, kde mají vysázeno 80 hektarů.

Hlavní filozofií vinařství Modrý sklep je pozorování a akceptování přirozených biochemických pochodů při tvorbě nového vína, protože víno je přírodní nápoj. Všechny hrozny se sklízejí ručně, vína kvasí v nerezových nádobách nebo dubových sudech a nechávají se minimálně jeden rok zrát v rozsáhlém pískovcovém sklepě.

Skrýt filtry
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsEnoteka
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsNew
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductLastBottles
Druh vína

  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductType
Zbytkový cukr  • Více Méně voleb zbytkový cukr
Odrůda
  • Více Méně odrůd
Vinařství

  • Více Méně vinařství
Jakost
  • Více Méně voleb pro jakost
Ocenění
  • Více Méně ocenění
Ročník  • Více Méně ročníků
Zobrazit produkty

Charakteristika vinařství

Pro všechny zájemce nabízí vinařství možnost degustací svých vín přímo ve sklepě nebo ve vlastní vinotéce. Ochutnávku lze spojit s návštěvou vinice, Modrý sklep nabízí svým zákazníkům také možnost uskladnit si své lahve přímo v jejich sklepě.

Vinařství Modrý sklep vyrází vína ve třech základních řadách:

Jakostní vína
Tato kategorie vín se uvyrábí částečným řízeným kvašením. Sklizené hrozny se v malých objemech zpracovávají na pneumatickém lisu a vylisovaný mošt se nechá sedimentovat do druhého dne v odkalovacím tanku. Kvašení probíhá v teplotním rozmezí 16°C- 21°C 7 až 14 dní. Po dokvašení se víno stáčí z kvasnic. Důležitý je obsah kyselin v moštech. Hrubá kyselina jablečná se může díky kvasnicím odbourávat a proto je vhodné tento proces nechat proběhnout. Protože se víno prodává až po roce ležení, dojde přirozenými pochody k vypadnutí vinného kamene a např. termolabilních bílkovin, které mohou způsobovat dodatečné sedimenty nebo zákaly v láhvích.

Zlatá řada
Zlatá řada je tím nejlepším, co vám můžou v Modrém skepě nabídnout. Můžete si vybrat mezi ročníky, pozdními sběry či výběry z hroznů nebo podle obsahu zbytkového cukru. Jedná se o vína, která získala ocenění ve vinařských soutěžích a směřují  zpravidla do gastronomie nebo vinoték.

Archivní vína
Chcete ochutnat dvojnásobného Šampiona Valtických vinných trhů, GRAND PRIX VINEXU nebo víno, které pila anglická královna při návštěvě České republiky ? Myslíte, že dvacet let starý Müller-Thurgau je odepsaný? Je možné, aby Sauvignon splnil po sedmnácti letech vaše očekávání ? Je to možné ! Vína této kategorie jsou jen zlomkem vín, která odpočívají v archívu Modrého sklepa. Ano, některá jsou už za svými nejlepšími léty a jsou památkou a vzpomínkou na technologické postupy starých vinařů. Když si do karafy nalijete toto víno, necháte ho po dlouhých letech nadechnout ono bude na vás dlouhé hodiny dýchat svým vyzrálým buketem a bude ve Vás vzbuzovat příjemné emoce.
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.