Vinařství OULEHLA

Vinařství OULEHLA

Filozofií vinařské rodiny Oulehlových je, že když se k dílu přistupuje poctivě, s péčí a láskou, projeví se to v hroznech a konečně i ve výsledném produktu - víně.
Skrýt filtry
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsEnoteka
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsNew
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductLastBottles
Druh vína

  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductType
Zbytkový cukr  • Více Méně voleb zbytkový cukr
Odrůda
  • Více Méně odrůd
Vinařství

  • Více Méně vinařství
Jakost
  • Více Méně voleb pro jakost
Ocenění
  • Více Méně ocenění
Ročník
  • Více Méně ročníků
Zobrazit produkty

Nejznámější vinařství z Dolnokounica

Typické rodinné vinařství bylo založeno v roce 1991 a dnes hospodaří na 28 ha vlastních vinic. Většina vinic leží v katastru Dolních Kounic. Samotné vinařství sídlí v obci Nové Bránice, která navazuje na vinařské město Dolní Kounice, kde se réva vinná pěstuje od roku 1181, kdy byl založen klášter Rosa coeli – Růže nebeská. 
V roce 1993 bylo ve vinařství započato se stavbou klenutého sklepa a následně lisovny. S novým tisíciletím byla do sklepa instalována i nová technologie. Uplatňování nejnovějších technologických postupů při výrobě vína je samozřejmostí.
 
Nejznámější vinařství z Dolnokounica

Dříve Regina Coeli, dnes OULEHLA

Na podzim roku 2021 započalo vinařství Regina Coeli pozvolný přechod k novému jménu, když se jeho vína začala objevovat pod novou, střídmě elegantní etiktou, a zejména pod novým názvem OULEHLA. “Je to výsledek přirozeného vývoje i tlaku našich odběratelů na zjednodušení a jasnou zapamatovatelnost našeho názvu,” uvádí Petra Oulehlová, která se stará o marketing rodinného vinařství.

Ke svému označení vinařství doposud používalo kombinaci názvu Regina Coeli a jmen vinařů, tedy Trpělka a Oulehla. Původní zakladatel vinařství, pan Václav Trpělka, oslavil na jaře 2022 krásné 80. narozeniny. Celé vinařství dnes obhospodařuje rodina jeho dcery, v čele se skelpmisterem a spoluzakladatelem vinařství Lubošem Oulehlou, který si svou prací za více než 25 let existence vinařství vydobil na tuzemském trhu vynikající jméno. Právem jeho jméno dnes nese celé vinařství. Vína lahvovaná od podzimu 2021 pouští do prodeje již pod názvem OULEHLA, který graficky doplňuje embém Královny nebes / Regina Coeli, jenž pro původní vizuál vinařství navrhu brněnský grafik Pavel Brabec.
 
Dříve Regina Coeli, dnes OULEHLA

Víno musí dostat svůj čas

Ve vinařství OULEHLA se vyrábí krásná rustikální vína s čistým charakterem a většinou nespěchají s jejich uvedením na trh. Ročně vyprodukují  více než 80 tisíc lahví. Největší  úspěchy sbírá Merlot v červeném i růžovém provedení, Rulandské modré, Svatovavřinecké či vyhlášená  kounická Frankovka.  Z bílých vín pak Chardonnay,  Sauvignon nebo Rulandské šedé.

Vína toho vinařství jsou pravidelně řazena mezi nejlepších 100 vín ČR v  Salonu vín  ve Valticích. Skvělé úspěchy získávají také na nejznámějších mezinárodních soutěžích vín, jako je londýnský Decanter. Vizitkou je také výběr vín do gastronomických podniků  Zdeňka Pohlreicha.

V roce 2017 se stalo vinařství, tehy ještě pod původním názvem Regina Coeli, Vinařstvím roku v kategorii Střední vinařství.
 
Víno musí dostat svůj čas
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.