Vinařství Arte Vini

Vinařství Arte Vini

Cílem vinařství je nabídnout vína vycházející z moravské vinařské tradice, která jsou však zároveň elegantní, vysoce kvalitní a s moderním designem etiket. Přesně tak vidí v Arte Vini budoucnost „umění vinařského řemesla“, ke kterému se svou prací hlásí.
Skrýt filtry
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsEnoteka
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsNew
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductLastBottles
Druh vína

  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductType
Zbytkový cukr  • Více Méně voleb zbytkový cukr
Odrůda
  • Více Méně odrůd
Vinařství

  • Více Méně vinařství
Jakost
  • Více Méně voleb pro jakost
Ocenění
  • Více Méně ocenění
Ročník  • Více Méně ročníků
Zobrazit produkty

Sklep v Novém Šaldorfě

Sklep vinařství Arte Vini se nachází na jižní Moravě, v obci Nový Šaldorf nedaleko Znojma. Historický klenutý sklep vyhloubený v pískovcovém masivu vytváří ideální podmínky jak pro zpracování hroznů tak zejména pro následné zrání našich vín. Díky hloubce několika metrů pod povrchem je ve sklepě udržována konstantní teplota a vysoká vlhkost po celý rok, což umožňuje perfektní pozvolné vyzrávání vín, jak v nerezových tancích tak v barrique soudcích z francouzského dubu.

V lisovně, přímo pod starým dřevěným lisem z 19. století, najdete útulné posezení.
Na objednávku zde můžete pořádat svou soukromou nebo firemní akci. Arte Vini se umí postarat také o skvělé a stylové občerstvení k vínu
 
Sklep v Novém Šaldorfě

Progresivní ctitelé tradičních odrůd

Při výběru odrůd vinné révy se vinařství zaměřuje zejména na staré a na Moravě tradiční odrůdy, jako například Veltlínské zelené, Rýnský ryzlink, Frankovka, Zweigeltrebe, z poměrně nedávno vyšlechtěných odrůd vidí velký potenciál v moravské odrůdě Pálava.
V nabídce však samozřejmě nechybí vína z mezinárodně známých odrůd jako je Chardonnay, Sauvignon Blanc, Pinot Gris, Merlot, Pinot Noir či Cabernet Sauvignon. Tyto odůrdy díky místnímu klima a vynikajícím půdním podmínkám nabízí unikátní vína s typickým regionálním moravským charakterem.  
 
Progresivní ctitelé tradičních odrůd

Výběr viničních tratí

Hrozny pro vína vinařství Arte Vini pocházejí z různých viničních poloh v okolí města Znojma. Vinařství je nakupuje od prověřených pěstitelů ze Znojemska na základě dlouhodobé spolupráce. Asi nejznámější je ikonická poloha Kraví hora, která s nachází přímo nad Novým Šaldorfe, kde má Arte Vini svůj sklep. Hrozny z Kraví hory používá sklepmistr vinařství René Vrátil zejména pro Sauvignony.
Další důležité viniční tratě odkud nakupuje Arte Vini surovinu pro výrobu svých vín jsou:  Načeratický kopec (Rýnský ryzlink), a dále viniční tratě v okolí Olbramovic, Vrbovce, Dolních Kounic a Dyjákovic.
 
Výběr viničních tratí
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.