Vinařství rodiny Nápravovy


Vinařství rodiny Nápravovy je malé rodinné vinařství
s dvacetiletou tradicí.

Vinaření v této rodině začalo výrobou vína pro vlastní potřebu a tento krásný koníček se později stal zaměstnáním.
S víny vstoupilo toto rodinné vinařství poprvé  na trh v roce 2003. Hrozny, ze kterých vyrábí svá vína, nakupují od místních vinohradníků ze špičkové tratě Kraví hora u Znojma, z tratě Načeratický kopec u Znojma  a z vrboveckých tratí  Dívčí hora a U svatého Urbana.

Skrýt filtry
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsEnoteka
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsNew
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductLastBottles
Druh vína

  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductType
Zbytkový cukr  • Více Méně voleb zbytkový cukr
Odrůda
  • Více Méně odrůd
Vinařství

  • Více Méně vinařství
Jakost
  • Více Méně voleb pro jakost
Ocenění
  • Více Méně ocenění
Ročník
  • Více Méně ročníků
Zobrazit produkty

Charakteristika vinařství

V širším spektru místních odrůd a za použití tradičních technologií klade vinařství důraz na šetrné zpracování hroznů a  osobitý rukopis svých vín . Ve vinařství u Nápravů se vyrábí převážně přívlastková vína (bílá, růžová a červená), ale  i vína slámová, mnohokrát oceněná na místních i mezinárodních soutěžích vín . Další specialitou vinařství je Šaldorfský Kravák, tzv. „ grand cru“  víno z odrůdy Sauvignon ze špičkové tratě Kraví hora patřící k vinařské obci Nový Šaldorf

Sklep Vinařství rodiny Nápravovy se nachází v Novém Šaldorfu u Znojma . Vlastní sklep je klenutý a díky stálé teplotě a vysoké vlhkosti je ideální na pozvolné nazrávání vín.  Bílé víno kvasí a zraje v nerezových tancích, červené leží minimálně dva roky v dubových sudech. Vinařství pracuje se širší skladbou odrůd vína, kde se zaměřujeme převážně na odrůdy typické pro znojemskou oblast – jako je Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon nebo Frankovka. Samozřejmě vyrábí také vína známých odrůd jako Rulandské šedé, Rulandské bílé, Chardonnay, Pálava, Sylvánské zelené,  Neuburské, Cabernet Sauvignon, Dornfelder a jiné.  Skvělé  místní  půdní podmínky a klima napomáhají dobrému dozrávání hroznů těchto odrůd.

Vína se ve Vinařství rodiny Nápravovi vyrábí v menších šaržích od 200 – 900 lahví. Celková roční produkce se pohybuje kolem 8000 – 10000 lahví.

Pro zájemce a milovníky kvalitních vín  nabízí u Nápravů řízené degustace i  posezení s vínem ve vnitřních prostorách pro 24 osob nebo na venkovní terase pro 20 osob.
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.