VINO HORT

VINO HORT

Malé, ale o to známější, vinařství VINO HORT bylo založeno roku 1999. Zakladatelem, hlavním skelpmistrem a vůdčí osobností je zde Jiří Hort. Ten stál jako nositel mnoha pionýrských myšlenek na Znojemsku u zrodu prvního apelačního systému VOC Znojmo a je taktéž zakladatelem soutěže růžových vín Jarovín Rosé.
Skrýt filtry
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsEnoteka
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsNew
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductLastBottles
Druh vína

  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductType
Zbytkový cukr  • Více Méně voleb zbytkový cukr
Odrůda
  • Více Méně odrůd
Vinařství

  • Více Méně vinařství
Jakost
  • Více Méně voleb pro jakost
Ocenění
  • Více Méně ocenění
Ročník  • Více Méně ročníků
Zobrazit produkty

Rosé, to je malý zázrak

Vinařství VINO HORT je známé svými růžovými víny, jejichž výrobu bere opravdu vážně. O kvalitě rosé se zde rozhoduje mnohem dříve, všechno začíná už na vinicích. Jiří Hort vybírá takové, které jsou vhodné pro růžová vína. Hrozny jsou sbírány ručně, aby se na zpracování dostaly v té nejlepší kondici. Rychlým zpracováním při zachování přírodní čistoty je zachováno to nejlepší z jejich chutě i vůně.

Svá růžová vína aktuálního ročníku uvádí Jiří Hort na trh každoročně 21. března, v první jarní den. Typicky to bývá Pinot Noir rosé, Merlot rosé a cuvée se stěžejní odrůdou Frankovka, pro které se vžil název Franceska, nebo-li Frankovka česká. Bez nadsázky lze tvrdit, že vinařství stálo u zrodu popularity rosé v České republice.
 
Rosé, to je malý zázrak

HORT FRANCE

Inovátorský přístup prokazuje Jiří Hort také při výrobě červených vín. V naplnění představy červeného vína, které by rád vytvořil, jde tak daleko, že si pro takové víno hledá surovinu až na jihu Francie. Až vinice v oblasti Languedoc splnily jeho požadavky na kvalitu červených odrůd, kterým intenzivní jižní slunce a středomořské klima dovolí získat mohutnost, bohatost v chuti a dostatek taninu.
Dobrý hrozen se v rukách zkušeného vinaře promění ve vynikající víno. Červená vína z řady HORT FRANCE v sobě snoubí moravský cit pro ovocnost s francouzskou intenzitou chuti.

V řadě HORT FRANC najdete tři typy vín: velmi přirozené víno Nature, výběrovou ovocnou Selection a Premium, která je založena na mohutnosti a je vhodná k archivaci.
 
HORT FRANCE
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.