Vinotrh pomáhá: Přispějete na Alzheimer nadační fond

Vinotrh pomáhá: Přispějete na Alzheimer nadační fond

Unikátní edice alzheimer vín, jejichž smyslem je přispět k financování diagnostikya léčby Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenerativních onemocnění mozku.

alzheimer

Koupí těchto vín přispějete na Alzheimer nadační fond

Unikátní edice alzheimer vín, jejichž smyslem je přispět k financování diagnostiky a léčby Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenerativních onemocnění mozku. Výtěžek z prodeje vín s etiketou A poputuje na konto Alzheimer nadačního fondu, kde následně podpoří konkrétní projekty. Patrony projektu jsou herečka Alena Antalová a režisér Jan Hřebejk.

Aktuálně můžete přispět koupí těchto vín:

  • Rulandské bílé A, Vinařství LAHOFER, Znojemská vinařská podoblast
  • St. Laurent A, Školní statek Mělník, Mělnická vinařská podoblast
  • Sekt A, Vinařství LAHOFER, Znojemská vinařská podoblast

Zobrazit vína z Enotéky

alzheimer1

alzheimer2

Jak se zrodil nápad na alzheimer víno pro nadační fond?

Alzheimer nadační fond byl založen roku 2011. Nápad na alzheimer víno pro nadační fond vznikl v roce 2013, a to samozřejmě nad sklenkou dobrého vína, při debatě Šárky Kovandové (ředitelka Alzheimer nadačního fondu) s kamarády, Šárkou Duškovou (šéfredaktorkou časopisu Víno Revue) a Jindřichem Duškem (designérem a tvůrcem etikety Cuvée A) o tom, jak může víno pomoci.

Prvním alzheimer vínem bylo Cuvée A z Nového vinařství. Ve vinném klubu Bokovka se tehdy sešlo pět odborníků a nadšených milovníků vína, z nichž každý přispěl svým umem pro dobrou věc: Jan Hřebejk (režisér, spolumajitel vinného klubu Bokovka a patron Alzheimer nadačního fondu), Marek Špalek (ředitel Nového Vinařství a.s.), Šárka Dušková (šéfredaktorka časopisu Víno Revue), Roman Novotný (Sommelier, restaurace La Degustation Boheme Bourgeoise), Šárka Kovandová (ředitelka Alzheimer nadačního fondu).

Více se o Alzheimer nadačním fondu a jeho aktivitách dozvíte na www.alzheimernf.cz.

Proč Alzheimer nadační fond a Vinotrh.cz?

Přes vinaře Marka Špalka vedla cesta na Moravu, do jeho rodného Znojma. Na Znojemsku se k projektu A-vín postupně připojilo vinařství LAHOFER a vinařství ARTE VINI. V roce 2015 se připojil i náš portál Vinotrh.cz, kde nabízíme ke koupi ucelenou řadu A-vín. Jelikož se jedná o náš srdcový charitativní projekt, překračujeme zde pro dobrou věc pravidla, dle kterých na Vinotrh.cz prezentujeme výhradně vína ze Znojemské vinařské podoblasti.

V roce 2018 odprezentoval své první A-víno Rosé Pink Frame také známý moravský vinař Jan Stávek, a to kde jinde než v pražské Bokovce. O rok později se portfolio A-vín rozšířilo o rakouský veltlín v oblasti Wagram.

alzheimer3