Burčákfest - Znojmo 26.-27.9.2014

Burčákfest - Znojmo 26.-27.9.2014

GATO production s.r.o. a Znovín Znojmo, a.s. pořádají v areálu Louckého kláštera ve Znojmě v pátek 26. a v sobotu 27. září 2014 slavnosti burčáku, hudby a kulinářských specialit nazvané Znojemský burčákový festival – BURČÁKFEST 2014.

Jsou pro Vás připraveny ochutnávky vín, burčáku, gastronomických specialit a bohatý kulturní program. Burčák je ještě nehotové víno, má méně alkoholu, příjemnou nasládlou chuť, bublinky i spoustu kvasinek. To vše
z něj děla fenomén moravského podzimu. Říká se, že občasné pročištění organismu pravým moravským burčákem je to nejlepší, co můžeme pro své zdraví udělat. Proto jej můžete ochutnávat po oba dva dny.
Přijeďte na znojemský Burčákfest!

Pokud si chcete opravdu pochutnat na pravém dobrém burčáku a kvalitním vínu firmy Znovín a k tomu ještě posedět v příjemném prostředí s nezapomenutelnou atmosférou, pak je burčákový festival tou pravou akcí. 4 druhy burčáku firmy Znovín můžete vychutnávat po celou dobu festivalu ve všech prostorech Louckého kláštera. Tradicí se již staly ochutnávky Sauvignonů, Tramínů, Ryzlinků rýnských a dalších vybraných odrůd.


Šlapání hroznů bosýma dívčíma nohama

Tato unikátní podívaná za účelem výroby speciálního vína s názvem Šlapané víno – za doprovodu stylové hudby, se bude odehrávat v sobotu 27. září od 14.00 do 16.00 hod. u historického kládového lisu. Šlapání se může zúčastnit celkem osm nezávislých čtyřčlenných týmů. Účastnice opět získají zajímavý dárek a budou uvedeny na zadní etiketě vína, které bude v prodeji při Burčákfestu v roce 2015.
Šlapané víno je vyrobeno šlapáním hroznů, tedy lisováním bílých hroznů šlapáním bosýma dívčíma i ženskýma nohama. Mošt bude odtékat z lisovacího koše do nerezové nádoby a převezen na prokvašení do Jaroslavic.

Doprovodný hudební program.

Z doprovodného hudebního programu doporučjeme v pátek od 19.00 do 20.00 koncert Eddie Stoilow a v sobotu od 18.00 do 19.30 vystoupení JAVORY BEAT – Hana a Petr Ulrychovi. Oba koncerty se konají v Jízdárně Louckého kláštěra.
Ve štukových sálech pak po oba dva dny bude znít folklérní hudba. V páte zde bude hrát Cimbálová muzika Antonína Stehlíka a v sobotu pak Cimbálová muzika Donava.Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.