Jak roste Trávníček a Kořínek?

Jak roste Trávníček a Kořínek?


Loni na jaře jste měli možnost poprvé zaznamenat nové jméno vinařství Trávníček a Kořínek, provázené touto vtipnou grafikou.

V dubnu 2017 na trh přichází nový ročník vín v řadě Pozdravy z Národního parku.
Není však zdaleka jedinou novinkou.
Pojďte se s námi podívat, jak roste vinařství Trávníček a Kořínek.


Pozdravy z Národního parku ročník 2016

V těchto dnech přichází na trh nová vína ročníku 2016 základní gastro-řady vinařství Trávníček a Kořínek, která nese název Pozdravy z Národního parku a pyšní se graficky vydařenými etiketami zvířat žijících v Národním parku Podyjí.
Můžete se těšit na Ryzlink vlašský, Muškát moravský, Tramín červený, Rulandské modré rosé, Frankovku rosé a Müller Thurgau se zcela novým motivem žabky na etiketě.

Všechna tato vína u nás nyní můžete koupit v kolekci Pozdravy z Národního parku 2016.

„Jde o svěží a nekomplikovaná vína s kouzlem primární aromatiky a nižším obsahem alkoholu,“ přibližuje řadu Pozdravy z Národního parku ředitel vinařství Richard Süss a s úsměvem dodává: „Někdy jim říkám vína tří „O“: Otevřu dveře, otevřu lednici,  otevřu víno…..napiji se a teprve se jdu vyzout.“ Ruku na srdce, je mezi vámi někdo, kdo přesně tohle nepotřebuje po příchodu z práce?!Těšte se na první sekt

Novinkou v produkci vinařství budou sekty. Na přelomu února a března letošního roku se ve vinařství Trávníček a Kořínek míchali základy na první oficiální sekt vinařství.
Surovina v kombinaci odrůd Chardonnay, Pinot Noir a částečně i Pinot Blanc vyzrála na severních svazích místních vinic, kde hrozny dosahují potřebné vyšší kyseliny kolem 11 až 12 g/l.  Sekty budou vyráběny klasickou metodou, ručním setřásáním. V budoucnu by měla být celá tato náročná výroba umístěna v novém areálu vinařství.

Sekty z hroznů ročníku 2016 z Vinařství Trávníček a Kořínek budeme moci ochutnat za tři roky.
Růst a produkci tohoto vinařství se rozhodně vyplatí sledovat již nyní!text: Petra Pokorná, Vinotrh.cz

Nový ředitel

Koncem roku 2016 se stal ředitelem vinařství Trávníček a Kořínek známý český sommelier a obchodník s vínem Richard Süss. 
Posledních sedm let jsme jej znali zejména jako hlavního sommeliera společnosti MAKRO Cash & Carry. Jako degustátor se pravidelně účastní soutěží, jako je Salon vín ČR, Valtické vinné trhy, Oenoforum, Jarovín Rosé nebo Vinař roku. Je ředitelem a organizátorem slovenské soutěže METRO Víno roka a garantem projektu TOP Vinařský cíl. Dlouhodobě spolupracuje s časopisem WINE&Degustation, kde je členem autorského týmu publikace Průvodce nejlepšími víny ČR. Nově je také lektorem oboru Marketing ve víně na MZLU Lednice.

S velkými moravskými víny se od začátku kariéry seznamoval na různých obchodních postech na Moravě a kritický pohled na věc mu umožnilo působení za hranicemi, ve vinařských oblastech v Rakousku. Od té doby ctí vinaře, kteří vnímají kouzlo místa, kde pěstují vinnou révu, a svá vína zpracovávají s důrazem na terroir.

Právě důraz na terroir je jedním z cílů, které si předsevzal jako ředitel vinařství Trávníček a Kořínek: „Na Znojemsku existuje pár viničních tratí osázených v souladu s terroir vhodnými odrůdami a ty dávají surovinu špičkové úrovně. Unikátní a nezaměnitelný charakter těchto vín má potenciál znojemská vína odlišit a vyzdvihnout z okolní produkce.“


Petr Kořínek, hlavní technolog vinařství Trávníček a Kořínek


Vinařství ve velkém stylu

Není tajemstvím, že vinařství koupilo objekt staré sýpky v obci Havraníky u Znojma, kde se chystá vybudovat zcela nové zázemí.

Na fotografii vlevo vidíte dominantu sýpky při pohledu z vinohradu Staré vinice. Už v roce 2020 by se stávající soubor budov měl proměnit v multifunkční vinařský areál, který v první řadě zpracuje kompletní produkci vinařství a poskytne zázemí celému vinařskému provozu.
V areálu o rozloze šesti ha nebudou chybět degustační prostory, prodejna vín, restaurace, kongresové prostory či dokonce ubytovací zařízení spojené s wellness.
Architektonický koncept areálu vychází z přísných pravidel pro stavby v oblasti Národního parku Podyjí. Můžete se tedy těšit na vkusné, elegantní a přesto nadčasové vinařství vybudované v souladu s krajinou.Richard Süss, ředitel vinařství Trávníček a Kořínek


Hlavním technologem vinařství, sklepmistrem nebo jednoduše vinařem ve vinařství Trávníček a Kořínek, chcete-li, je Petr Kořínek, nositel rodinné vinařské tradice. Nejen místní jej z degustací u Kořínků znají také jako vynikajícího kuchaře s vybraným smyslem pro párování vína a jídla.

Spolu s Richardem Süssem se podílí na tvorbě marketingu vinařství a určují společně styl vína.
Právě soulad náhledu na filozofii vinařství v evropském stylu, butikové velikosti s důrazem na suchá vína v sudech, byl rozhodujícím momentem pro vstup Richarda Süsse do vinařství Trávniček a Kořínek.Vinice jsou základ

Další investicí expandujícího vinařství byl nákup nových vinic. Více než 70 ha vinic se loni stalo součástí portfolia vinic vinařství Trávníček a Kořínek. Obratem proběhlo také dosazování vinic novými odrůdami jako je Neuburské nebo Sylvánské zelené.

Hrozny z vlastních vinic jsou nejkvalitnějším základem pro všechny výrobkové řady vinařství:
  • řada Pozdravy z Národní parku – základní gastro řada
  • řada VOC Znojmo – vína dle pravidel apelačního systému VOC Znojmo, odrůdy Ryzlink rýnský, Sauvignon a Veltlínské zelené
  • řada Premium – stejná etikety jako VOC Znojmo, které ovšem nedovoluje používat školení na sudech, zatímco vína z řady Premium zrají vždy ve dřevě. Stěžejními jsou v této řadě burgundské odrůdy jako je Pinot Blanc nebo Chardonnay
  • Řada APRI – vlajková loď velkých vín vinařství, odrůdy Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Blanc


 
     
     
     
     
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.