Znojemský hrozen 2014 - mezinárodní festival o gastronomii

Znojemský hrozen 2014 - mezinárodní festival o gastronomii

Ve dnech 16. - 18. října 2014 se ve Znojmě koná 16. ročník mezinárodního televizního a rozhlasového festivalu o gastronomii Znojemský hrozen.

Festival Znojemský hrozen je každoroční mezinárodní soutěžní přehlídka televizní a rozhlasové tvorby všech uměleckých žánrů zaměřených na gastronomii a potravinářství.

Festival je rovněž soutěžní přehlídkou reklamních spotů týkajících se gastronomických produktů a služeb. Letos festival nabídne vedle tradičních soutěží a přehlídek i několik novinek. Postarají se o to především odborné semináře.

Ouverturou letošního ročníku je oblíbená soutěž mladých kuchařů „Znojemská pečeně“. Hned první den festivalu se uskuteční vernisáž výstavy dětských kreseb „Plný talíř malování“ pod záštitou Českého rozhlasu určená především pro veřejnost. Páteří festivalu bude, jak se stalo tradicí, soutěžní mezinárodní přehlídka televizních a rozhlasových pořadů o gastronomii. Projekce budou nejen pro odbornou porotu, ale pořady budou zpřístupněny i nejširší veřejnosti na několika místech ve městě.

Novinkou festivalu je odborný seminář pro minipivovary. Odborníci z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského vystoupí s přednáškami  Mikrobiologie v minipivovarech  a o novinkách v oblasti legislativy pojedná  téma Nové požadavky na značení lahví. V rámci semináře budou rovněž  prezentovány  výsledky unikátního a prozatím nejrozsáhlejšího dotazníkového šetření mezi minipivovary a obcemi na téma minipivovary jako příležitost pro cestovní ruch.

Poprvé se na znojemském festivalu uskuteční workshop s tematikou media a gastronomie. Gastroshow KLASA týmu představí umění jednoho z nejlepších českých kuchařů s oceněním od společnosti Michelin. Součástí programu festivalu bude i vyhlášení výsledků soutěže Kuchařská kniha 2014 a Gastro časopis 2014. Ocenění budou předána vítězům na slavnostním gala večeru.

Právě prohlížení knih bude spojeno i s ochutnávkou vín, a to vín s označením VOC Znojmo.

V rámci festivalu se uskuteční i slavnostní vyhlášení výsledků již pátého ročníku soutěže speciálních a neobvyklých piv vyrobených pivovary v České republice  CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2014. Vyhlašovatelem soutěže je společnost PORT spol. s r. o., odborným garantem je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, a.s. Představitelé vítězných pivovarů převezmou ocenění za nejlepší piva ve čtyřech soutěžních kategoriích při slavnostním zahájení festivalu 16. října 2014.

Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.