VINOBUS - zážitkový vinařský autobus vás proveze Znojemskem

VINOBUS - zážitkový vinařský autobus vás proveze Znojemskem

Vinařský turistický autobus Vinobus VOC Znojmo odstartoval svoji premiérovou sezónu v pátek 1. dubna. Znojemsko tak nabízí jednu z největších a nejzajímavějších novinek pro turisty v republice. Díky Vinobusu totiž návštěvníci budou moci zavítat jednoduše ze samotného centra Znojma do různých sklepů a vinařství na Znojemsku, aniž by museli řešit, jak se dopraví tam a zpět. Jelikož je Znojemsko ideálním cílem i pro milovníky cykloturistiky, nosič na kola je samozřejmostí. „Vinobus je po Informačním centru ve Vlkově věži dalším projektem, kterým bychom chtěli vinařskou turistiku oživit a nabídnout návštěvníkům možnost zavítat do Znojma i jeho okolí. Věřím, že Vinobus je krok správným směrem, který ocení nejen návštěvníci, ale také samotní vinaři i další provozovatelé služeb na Znojemsku,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela. „Na projektu Vinobusu pracujeme několik let a jsme proto velice rádi, že ho letos i díky podpoře našich partnerů můžeme konečně realizovat,“ dodává Koudela.

Vinobus s kapacitou 32 míst bude jezdit po dvou trasách od středu Znojma, přesněji od Vlkovy věže, Informačního centra VOC Znojmo, až po vinařské obce. Součástí Vinobusu je nosič na 20 kol, neboť trasa Vinobusu je propojená s cyklostezkami. Kromě předem stanovené trasy bude možné si pro větší skupiny Vinobus objednat i zvlášť. Trasy jsou upravované tak, aby nabízely maximálně atraktivní zastávky. Každá z nich je označena informačním panelem.
 
 „Cesta Vinobusem má být opravdovým zážitkem, rozhodně nemá jít jen o to dopravit se z jednoho místa na druhé. Každý cestující navíc obdrží katalog Vinobusu, kde jsou i tipy na výlety do okolí, a památeční jízdenku.
 
 Vinobus bude brázdit Znojemskem dvěma trasami. Trasa A, která je tou hlavnější, nabídne 15 zastávek na okruhu o délce 66 kilometrů a 19 vinařství. Tato trasa bude v hlavní sezóně objízdná 3x denně. Mimo sezónu Vinobus pojede vždy v pátek, v sobotu, v neděli a o svátcích. Na trasu B, která nabídne 5 zastávek na90 kilometrech a 3 vinařství, se Vinobus od 1. 4. do 16. 10. vydá vždy každý pátek. Jízdné ve Vinobusu bude možné zakoupit jednorázové z jedné zastávky do druhé (trasa A – 15 Kč, trasa B – 30 Kč). Zakoupit bude možné i jízdenku na celý okruh (trasa A – 110 korun, trasa B – 90 korun). Nabízeno bude i snížené rodinné vstupné.
 
Vinobus VOC Znojmo je společným projektem vinařů sdružených do spolku VOC Znojmo. Hlavními podporovateli Vinobusu jsou Jihomoravský kraj, město Znojmo, Vinařský fond ČR a obce Tasovice a Chvalovice. Více informací na vinobus.vocznojmo.cz nebo na facebooku VOC Znojmo.
 
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.