Vlkova věž otevírá 1. dubna. Zahajuje jubilejní pátou sezónu!

Vlkova věž otevírá 1. dubna. Zahajuje jubilejní pátou sezónu!


Vinařská sezóna i letos ve Znojmě odstartuje 1. dubna.

Svoji jubilejní pátou sezónu totiž právě v sobotu 1. dubna zahajuje Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži. Nabízí nejen neotřelý pohled na město, ale i speciální vinný bar, možnost zakoupit si lahev špičkového vína i v neděli a o svátcích a hlavně nepřeberné množství informací o vinařství a vinařských akcích na Znojemsku.

A jelikož slaví Vlkova věž krásné 5. jubileum, má pro prvních 50 návštěvníků dárek – vstup na věž zdarma!
Informační centrum ve Vlkově věži vzniklo před pěti lety s jasnou vizí: podporovat vinařskou turistiku na Znojemsku. „A myslím, že se nám to daří,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela. „Rok od roku k nám chodí více lidí, a to nejen za výhledem z věže nebo za ochutnávkou vína, ale cíleně vyhledávají informace o vinařských akcích v okolí,“ dodává Koudela.
 
Kdo se na degustaci vína vydá právě do Vlkovy věže, určitě neprohloupí. Víno mu tu nalijí ze speciálního vinného baru. „Tento vinný bar dokáže udržet otevřenou lahev vína až čtrnácti dní, aniž by víno ztratilo na své kvalitě. Díky tomu můžeme v rámci degustace nabízet širokou škálu vín, aby si každý vybral to, které mu chutná,“ doplňuje Koudela.
 
Od dubna 2013, kdy se zrekonstruovaná Vlkova věž poprvé otevřela veřejnosti, na ni vystoupalo přes 11 100 lidí. Oblíbené jsou i degustace ze speciálního vinného baru – vloni pracovníci Vlkovy věže rozlili přes 2 000 degustačních vzorků. Vína se tu prodávají za stejnou cenu, jako jej prodává samo vinařství.
 
Informační centrum ve Vlkově věži se návštěvníkům otevírá v sobotu 1. dubna. Otevírací dobu viz níže. V případě zájmu je možné objednat si ochutnávku vín VOC Znojmo také individuálně.
 
Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži vzniklo v roce 2013 nejen díky spolku VOC Znojmo, ale také za vydatné podpory města Znojma, Znojemské Besedy a Jihomoravského kraje.
 
 
Duben a říjen
PÁ – SO, svátky: 10.00 – 18.00
NE: 10.00 – 15.00
 
1. 5. – 17. 9.
PO – ČT, svátky: 10.00 – 18.00
PÁ: 10.00 – 19.00
SO: 9.00 – 19.00
NE: 9.00 – 15.00
18. – 30. 9.
PÁ – SO: 10.00 – 18.00
NE: 9.00 – 15.00
 
 
Podívejte se na Informační centrum ve Vlkově věži ve Znojmě. Propagační video naleznete zde:
https://www.youtube.com/watch?v=h94DAXE2VLM
Zdroj: Tisková zpráva VOC Znojmo

Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.