Znojemsko

Znojemsko

Město Znojmo, přirozené centrum Znojemské vinařské podoblasti, bylo vždy významným vinařským střediskem. V bezpřostřední blízkosti města najdete prvotřídní viniční polohy jako je Kraví hora a jen nedlouhá projížďka okouzlující přírodou Národního parku Podyjí vás zavede na vinici Šobes, která pro svou jedinečnost právem usiluje o zařazení mezi památky UNESCO.

Milovníkům vína nabízí Znojemsko nepřeberné množství možností, jak si užít příjemné chvilky se skleničkou toho nejlepšího vína. Mezi největší zážitky vždy patří ochutnávání vína přímo ve sklepě u vinaře či na vinici.
Samozřejmostí je široký výběr znojemských vín v místních restauracích a vinotékách.V průběhu celého roku hostí město Znojmo několik významných společensko-kulturních akcí spojených s vínem, z nich jednoznačně nejznámější je Znojemské historické vinobraní, které se každoročně koná druhý víkend v září. V posledních letech se pak dostává do popředí zájmu také Festival vín VOC, který představuje mladá vína nově zatříděná systémem VOC a koná se v centru města každý rok 8. května. V neposlední řadě se přímým spojením s vínem může chlubit i stále úspěšnější festival Hudba Znojmo, který můžete ve Znojmě navšítit každý rok v červenci.

I když je pro Znojemsko víno typickým atributem a vlastnictví vinného sklípu zde patří k životnímu stylu, nemusíte se bát, že by se zde nenašlo vyžití i pro ty z vašich přátel či rodiny, kteří vínu příliš neholdují. Samotné město Znojmo je klenotnicí historických pokladů, které můžete objevovat celé dny. Jen pár minut z centra města je na začátek nádherného Národního parku Podyjí, který nabízí množství turistických tras a zajímavých cílů nejen na české, ale take na rakouské straně. Ujít si určitě nenechte ani návštěvu pohádkového zámku ve Vranově nad Dyjí nebo hradu Bítov.

Na své si na Znojmemsku přijdou také vyznavači cyklistiky. Celá oblast je protkána sítí udržovaných a dobře značených cyklo-stezek propojených dokonce se sousedními vinařskými oblastmi – moravskou vinařskou podoblastí Mikulovskou a rakouským Weinviertlem. Těm nejnáročnějším cyklistům pak doporučujeme zúčastnit se některého z oblíbených cyklistických závodů, jako jsou ZnovínCup nebo LahoferCup.

O Znojemsku a víně by se dalo hovořit velmi dlouho a i my ve společnosti Vintorh jsme připraveni vám zopovědět jakýkoliv dotaz ohledně těchto témat, popřípadě poradit, kam se s kterým dotazem obrátit.

Těšíme se, že vám vína z našeho e-shopu vždy připomenou příjemné chvilku strávené na Znojemsku!


Vinařské cíle na Znojemsku, které si určitě nenechte ujít:

• Loucký klášter ve Znojmě, Muzeum vinařství a prodejna vín společnosti Znovín Znojmo
• Stánek na Rajské vinici pod chrámeme sv. Mikuláše ve Znojmě, ochutávka vín Vinařství LAHOFER
• viniční trať Šobes v Národním parku Podyjí
• vinařská obec Nový Šaldorf
• centrum vín VOC ve Vlkově věži ve Znojmě

Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.