Kandidáti do Salonu vín

Kód kolekce: VIN.0283 Tato kolekce je složená z vín, která získala vysoké bodové hodnocení na srpnovém nominačním kole Národní soutěže vín pro Znojemskou vinařskou podoblast. Najdete v ní hned tři vína oceněná velkou zlatou medailí, která náleží vínům s mimořádným hodnocením nad 90 bodů. Těmi jsou Ryzlink rýnský VOC ze Znovínu Znojmo, Tramín od Piálka a Jägera (který se stal dokonce vítězem kategorie sladkých vín) a Frankovka z vinařství Trávníček a Koříenk. Zlatou medailí se pak může pyšnit novinka Vinařství WALDBERG, suchý Ryzlink vlašský 2018 ps, odrůdově typický s vůní lučního kvítí a minerální dochutí. Zlato získalo také Rulandské šedé od HANZELa a živé, skvěle strukturované Veltlínské zelené – staré keře 2018 z vinařství REGINA COELI, Trpělka a Oulehla. Všechna vína postupují do dalšího kola Národní soutěže vín, kde se utkají se vzorky z ostatních vinařských podoblastí v boji o umístění do jubilejního dvacátého Salonu vín České republiky pro rok 2020!
1 209 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2018 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství HANZEL

Harmonické víno, jehož jiskrná žluto-zelenkavá barva bude vyzráváním získávat na intenzitě. V plné vůni hledejte nasládlé ovocné tóny hrušky, medu, pomerančové kůry, másla a chlebovinky. Chuť je pro tuto odrůdu z viniční trati Lampelberg typická: plná, minerální, výrazně extraktivní, se stopami medu, kandovaného ovoce, s jemně slaným závěrem. Kombinovat je můžete s jemnou paštikou husích jater, telecím na grilu, nebo pečeným kuřetem s nádivkou.

detail vína
2017 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství Piálek & Jäger

V létě 2017 uvedli Piálek a Jäger na trh novou řadu svých vín pod názvem Dolce Vita. Pilotní sladký Sauvignon z této řady i sám její název předznamenali, že v temných lahvích s kulatou etiketou najdete vždy vína s vysokým zbytkovým cukrem. Na jaře 2018 přibyly do této linie dva nové vzorky: polosladké Rulandské šedé 2017 v pozdním sběru a tento sladký Tramín červený 2017 ve výběru z hroznů, který uspokojí nároky každého ctitele této kořenitě aromatické odrůdy, které odjakživa zbytkový cukr sluší.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | REGINA COELI

Víno typicky žlutozelené barvy s jemným ovocitým buketem. Na patře vyzní aroma grepů, limetky a kiwi, ve finále dominují bylinkové tóny (pelyněk, estragon). Živé, dobře strukturované víno s minerální dochutí, v závěru pepřnatě řízné. Víno vstřícné a podbízivé chuti, ideální pro sváteční chvíle. Doporučujeme k tučnějším zabíjačkovým specialitám a bílé rybě na grillu s majonézovým dresinkem. Výborné v kombinaci s vepřovým kolínkem na víně a šalvěji. Je vhodné jej servírovat jako dobře temperované entrée ve společnosti holandských sýrů s kořením. Víno získalo vysoké hodnocení a zlatou medaili na Nominační výstavě Znojemské vinařské podoblasti v srpnu roku 2019 a bojuje tedy o umístění v Salonu vín ČR pro rok 2020.

detail vína
2017 | 0,75l | moravské zemské | Vinařství THAYA

Suché červené víno odrůdy Frankovka ročníku 2017 z Vinařství Trávníček a Kořínek. Ačkoliv je víno deklarováno jako zemské, je vyrobeno z hroznů v kvalitě pozdní sběr. Tato Frankovka byla oceněna Velkou zlatou medailí na Nominační soutěži Znojemské vinařské podoblasti a je tedy silným kandidátem do nejlepší stovky vín České republiky pro Salon vín 2020.

detail vína
2018 | 0,75l | VOC | ZNOVÍN ZNOJMO

VOC ZNOJMO – víno originální certifikace Výjimečně aromatická vybraná vína, při jejichž výběru se upřednostňuje originalita a původ vína, tedy Terroir. VOC ZNOJMO je prvním apelačním systémem v České republice! Nechte se dobývat vzletným Ryzlinkem rýnským z Dívčího vrchu, jistě si Vás získá. Po přivonění objevíte atraktivní vůni po citrusových plodech, medu a rozinkách. V ústech zaujme svou svěžestí, čistotou a délkou chuťového projevu. Potěší příjemnou příchutí po granátovém jablku nebo ryngli. Můžete podávat například k vepřovému nebo kuřecímu masu. Víno má velmi dobré předpoklady k archivaci.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství WALDBERG

Suché bílé víno odrůdy Ryzlink vlašský, ročník 2018, pozdní sběr z Vinařství WALDBERG. Víno světle zlatavé barvy s typickou odrůdovou minerální vůní lučního kvítí, ovoce a medu. Chuť je příjemně minerální s jemnou kyselinkou. Víno získalo vysoké bodové hodnocení a zlatou medaili na Nominačním hodnocení Národní soutěže vín pro Znojemskou vinařskou podoblast v srpnu 2019 a bojuje tedy o umístění v Salonu vín ČR 2020.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.