LAHOnovinky 2015

LAHOnovinky 2015

Kód kolekce: VIN.0099 LAHOFERova vysoká škola cukru v praxi! Ctitelé zbytkového cukru zbystřete pozornost, hned pět nových sladkých vín ročníku 2015 uvádí v únoru do prodeje Vinařství LAHOFER. A jsou to opravdové bonbonky! Výrazně meruňkový Muškát moravský v pozdním sběru, cukr 67,8 g/l. Jemně medová Millerka, také v pozdním sběru s cukrem 53,2 g/l. LAHOFER Rosé odrůdy Zweigeltrebe s chutí i vůní malin, cukr 59,8 g/l. Plná a extraktivní Pálava ve výběru z hroznů, cukr 66,1 g/l. Pátý vzorek, „pouze polosladký“ Ryzlink vlašský v pozdním sběru s cukrem 37,5 g/l, je v této kolekci pro malé odlehčení zastoupen 2x!
1 010 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství LAHOFER

Svěží, lehké a kořenité víno s jiskrnou, zelenkavě zlatavou barvou se vyznačuje příjemnou vůní po muškátovém oříšku a sušených rozinkách s jemnými tóny meruněk. Medové aroma proložené muškátem vycítíte i v chuti, která je příjemně sladká a kořenitá, s výraznějšími kyselinkami. Muškát moravský se dobře kombinuje s rybami a jemnými paštikami anebo s mírně sladkými dezerty neutrální chuti, ale toto zajímavé voňavé víno se díky kyselinám snese i s bílým masem upraveným s aromatickými kořenícími směsmi. K archivaci je doporučujeme na 2 - 4 roky.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství LAHOFER

Módní, lehounké růžové víno s barvou světle meruňkových tónů je přesně takové, jaké by správné rosé mělo být – osvěžující, se slibnou škálou chutí a vůní. Díky odrůdě Zweigeltrebe se vyznačuje intenzivní vůní lesních malin a jahod, v chuti se projevuje pikantní kyselinka i příjemně nasládlá chuť rozmačkaných malin a jahod s cukrem a jogurtem. Rosé LAHOFER se díky nízkému obsahu alkoholu dá pít i v teplých letních dnech. Můžeme je nabídnout s lehkým dezertem, případně s bílým masem. Doporučujeme kombinovat s ledovou tříští a limetkou.

detail vína
2015 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství LAHOFER

Elegantní víno má velmi příjemnou, zlatavě zelenkavou barvu. Ve vůni vyniká kořenitost po tramínu a jemný muškátový oříšek po mülleru s tóny liči a fialek. Tato Pálava je v chuti plná, výrazně extraktivní, harmonická, s příjemnou kyselinkou, která vyvažuje přírodní, vyšší obsah cukru. V dochuti jsou výrazné medově citrusové a muškátové tóny, kompotované meruňky s meduňkovým nádechem. Pálava se bude dobře doplňovat s kořenitým jídlem, s bílým masem i deserty. Při podávání dodržte teplotu kolem 8ºC. Doporučená archivace je 4 - 6 let.

detail vína
AWC VIENNA 2016 - Gold
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství LAHOFER

Příjemně aromatické víno světle žluto-zelenkavé barvy, jehož jemně medovou až muškátovou a ovocitou vůni po broskvích provází kořenitá a svěží kyselinka s minerální dochutí a příjemným přírodním zbytkem cukru. Hrozny byly záměrně sbírány v pozdním termínu, proto je ve vůni zajímavá medovost. Vychlazené na 8 – 100C vám toto víno bude chutnat k předkrmům i nenáročným úpravám těstovin, ryb i drůbežích mas, hodí se též k obědovým zeleninovým salátům. Za optimálních podmínek je víno této odrůdy nejlepší pít mladé a svěží.

detail vína
AWC VIENNA 2016 - Silver
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství LAHOFER

Víno má příjemnou a svěží žlutě-zelenkavou barvu. Ve vůni se objevují medové a květinové tóny s jemným nádechem čerstvé slámy. V dochuti objevíte příjemnou medovou ovocitost, angrešt, hrozinky, jemný bílý pepř a minerálnost se šťavnatou pikantní kyselinkou. Doporučujeme podávat ke sladkovodním rybám, zeleninovým jídlům, těstovinám a tvrdým sýrům. Archivace 4 – 6 roků.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.