Nominační 2017

Kód kolekce: VIN.0188 V této kolekci najdete nejlépe hodnocená vína z nominačního kola Národní soutěž vín pro Znojemskou vinařskou podoblast, které proběhlo v Dolních Kounicích na konci srpna 2017. O sestavě kolekce rozhodl absolutně nejvyšší získaný počet bodů, všechna vína jsou oceněna zlatou medailí. Titul Šampiona získal Hibernal 2016 ps z vinařství Jana Plačka, což je pro menší rodinné vinařství z Moravských Bránic skvělý úspěch. V kolekci se dál potkává hned několik vín v unikátním balení, vhodných k mimořádným příležitostem. Vyzkoušejte a držte našim medailistům palce na postupu do Salonu vín pro rok 2018!
1 428 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství LAHOFER

Příjemně pitelné víno výrazné zlatavé barvy, v jehož vůni vás omámí čerstvě rozkrojená jahoda, ananas, žlutý meloun či maracuja. Plná, extraktivní chuť s tóny medu a chlebové kůrky je doplněna svěží a pikantní kyselinkou, která je sladěna s přírodním zbytkovým cukrem. Dlouhotrvající dochuť tohoto Rulanského šedého oceníte v kombinaci s mladou goudou, parmezánem, kozím sýrem, paštikou s lesními plody či tvarohovým dezertem. Víno bylo oceněno zlatou medailí na Nominační výstavě pro Znojemskou vinařskou podoblast, Národní soutěž vín 2017.

detail vína
2015 | 0,38l | výběr z cibéb | Vinařství HANZEL

Plné extraktivní víno s intenzívní medově zlatou barvou a zlatavými odlesky, v jehož vůni najedete nasládlé minerální i ovocné tóny, bylinky, med, rozinky, jemnou pomerančovou kůru a vůni přezrálé hrušky. Chuť, v níž je přírodní cukr dokonale sladěný s kyselinkou, je pro tuto odrůdu typická - plná a extraktivní, se stopami medu, ovoce, kouře a jemného koření. V dochuti se objeví čerstvě upečený chleba s máslem a medem, rozpoznáte i dochuť rozinek a sušeného ovoce. Při kombinaci tohoto vína s jídlem vyzkoušejte třeba jemnou paštiku z husích jater, ryby nebo drůbež. Toto víno se hodí k dlouhodobé archivaci na 10 až 12 let.

detail vína
2015 | 0,5l | výběr z bobulí | ZNOVÍN ZNOJMO

Kerner ve výběru z bobulí bude jistě ozdobou každého slavnostního menu nebo „jen“ kultivovaným společníkem při rozjímání nad skleničkou skvělého vína. Po přivonění Vás pohladí svůdná vůně po vanilce, banánech nebo vyzrálých broskvích. V ústech oceníte dokonalou čistotu, ušlechtilost a délku chuťového projevu. V každém doušku objevíte líbivou příchuť po tropických plodech, medu nebo marcipánu. Toto nádherné sladké víno můžete podávat například k drůbežím specialitám nebo dezertu. Má výborné předpoklady k archivaci.

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

ŠAMPION Nominační výstavy 2017 do Národní soutěže vín za Znojemskou vinařskou podoblast! Hibernal je nová interspecifická = PiWi odrůda, kříženec odrůd Seibel a Ryzlink rýnský. Název pochází z latiny: hibern = přezimovat. Již podle názvu tedy jde o výrazně rezistentní odrůdu. Tento Hibernal má zlato-zenkavou barvu a osloví vás svou intenzivní a nevšední vůní citrusů, ananasu, kiwi a vyzrálých meruněk. Chuť vína je šťavnatá, velice svěží, dynamická, s jemnou kyselinkou a kořenitostí. Víno s výrazným tělem a zároveň harmonickým poměrem kyselin a cukrů. Víno je vhodné k archivaci. Hibernal můžeme podávat k předkrmům, rybám nebo k mořským plodům. Podávejte vždy vychlazené při teplotě 10-12 stupňů Celsia.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství OULEHLA

Víno žluté barvy, ve vůni upoutají tóny kvetoucího akátu a limetky. V chuti aroma bělomasých broskví a letního jablíčka, které doplňuje kyselinka a typický minerální podtón. Elegantní víno, které se dobře uplatní ve vysoké gastronomii. Doporučujeme podávat k fritovaným a grilovaným plodům moře, je skvělým společníkem těstovinám se smetanovým dipem. Skvěle vyzní doprovází-li minutky z bílého masa. Snoubíme jej s tvrdými kozími a ovčími sýry. Plně vynikne v kombinaci s krémovými deserty s čokoládou a kakaem.

detail vína
2015 | 0,38l | výběr z bobulí | Vinařství Špalek

Tento sladký Tramín ve výběru z bobulí od Špalků získal stříbrnou medaili v Salonu vín České republiky pro rok 2017. Jedná se víno vyrobené v BIO produkci. Hrozny pochází z proslavené viniční tratě Kraví hora. Barva vína je světle žlutozelená. Výrazná květinová vůně se sladkým až medovým podtónem. Chuť příjemně sladká, odrůdově typická, avšak nepostrádající svěží kyselinu. Doporučujeme!

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.