Velká Vánoční

Kód kolekce: VIN.0200 Výběr velkých svátečních vín z Průvodce nejlepšími víny České republiky 2017-18 dle Michala Šetky.
2 239 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2016 | 0,75l | pozdní sběr | VINO HORT

Oblíbené rosé odrůdy Pinot Noir z vinařství Jiřího Horta, tradičně lahvované v čiré lahvi se skleněným uzávěrem Vino-lok. Růžová barva vína hraje rovněž odstíny meruňkové. Ve vůni najdete čerstvé třešně a lesní jahody, které také kouzelně přecházejí do chuti. Víno je harmonické s vyrovnanou dochutí jahod a medu. Disponuje výraznou kyselinou v kombinaci s cukrem. Svojí povahou je předurčeno pro delší pití. Archivaci nejméně do roku 2020.

detail vína
2016 | 0,75l | výběr z hroznů | VÍNO VANĚK

Tramín ročníku 2016 ve výběru z hroznů ze sklepa Jana Vaňka, výborně hodnocený v Průvodci nejlepšími víny ČR 2017-18. Víno sytě žluté barvy se zlatavými odlesky, velmi dobrá viskozita. Vůně je čistá, výrazně aromatická, se sladkými tóny strouhaných jablek se špetkou čerstvého křenu, sušeného ovoce a jasmínového květu. Chuť je pikantní, šťavnatá, s nádechem sladkého koření a kandovaného ovoce. Dlouhý závěr. Hrozny uzrály na vinici U sv. Urbana ve Vrbovci. Sazenice nakoupil pan Vaněk starší kdysi v Německu v kombinaci Tramínu červeného a Tramínu kořenného a vysadil v poměru, jak jsou tyto odrůdy tradičně vysazovány v Alsasku. Proto dnes u Vaňků dělají z této vinice víno pouze pod názvem Tramín. Očekávejte Tramín více kořenitý, těžší, plný a silný!

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství LAHOFER

Harmonické víno jiskrné, zelenkavé barvy se zlatavými odlesky, v jehož vůni najdete minerální i ovocné tóny angreštu a bílého rybízu. V chuti je výrazná, ale hebká šťavnatá kyselinka v kombinaci s tóny žlutého melounu, chlebové kůrky, kouře a jemného koření. Déletrvající dochuť okouzlí kombinací rybízu, oříšků, máselných tónů či hrušky. Doporučujeme k hutným a kořeněným jídlům a rybím specialitám. Skvěle doplní také těžší úpravy drůbeže či hustší krémové polévky.

detail vína
2015 | 0,75l | moravské zemské | Vinařství THAYA

Exkluzivní Chardonnay z řady APRI hnanického vinařství Trávníčke a Kořínek. Apri znamená kanec a zatímco tato zvířata se ráda prohánějí v dubových hájích, vína této řady zrají v barikových dubových sudech legendární firmy Francois Fréres. Víno leží na nových barikových sudech minimálně 15 měsíců a dále pak nazrává na lahvích. Vína řady APRI se vyznačují velkým potenciálem k archivaci, plností a elegancí nejen ve vůni ale i v chuti. Toto Chardonnay je hodnoceno 90 body v Průvodci nejlepšími víny ČR 2017-18: Jiskrá tmavě žlutá barva s měďnatými odlesky, velmi dobrá viskozita. Vůně je intenzivní, čistá, s nádechem lískových a para ořechů, s podtóny přezrálého exotického ovoce, jako je mango a papája. Chuť je bohatá, opulentní, šťavnatá, s příjemnou strukturou vanilky a dřeva. Dlouhý, ovocný závěr.

detail vína
2015 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství OULEHLA

Víno sytě purpurové barvy s elegantní jiskrou z hloubky. Ve vůni upoutají čitelné tóny přezrálých černých třešní a sušených fíků. Znalce potěší aroma černé čokolády se skořicí a dlouhá dochuť s výraznou dominancí spáleného dřeva a lesního podrostu. Intenzivní, dobře strukturované víno jižního charakteru, vhodné pro archivování. Doporučujeme ke zvěřinovým terinám s aromatickými bylinkami a grilovaným hřibům s česnekem. Je výborným společníkem steaků z vysoké zvěřiny, stejně jako tradičním perníkům a medovníkům se švestkovými povidly. Snoubí se skvěle s vyzrálými horskými sýry. Hodnocena 91 body v Průvodci nejlepšími víny ČR 2017-18: Cihlově červená barva s tmavými odlesky, velmi dobrá viskozita. Intenzivní komplexní vůně, připomínající sušené lesní ovoce, karamel a čokoládu, s příjemnými podtóny vzácného dřeva. Chuť je plná, harmonická, s tóny zralého bobulového ovoce, šípkového čaje a příjemnými podtóny kakaových bobů. Dlouhý, lehce kořenitý závěr.

detail vína
Decanter 2018 - silver
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Piálek & Jäger

Označení Grand Reserva představuje vína vyšší kvality, která zrála delší dobu na sudu nebo na lahvi, než byla dána do prodeje. Vína s potenciálem zrání vybírají v nejlepších ročnících sami vinaři a pak je zjednodušeně řečeno „reservují“ místo okamžitého prodeje. V některých státech podléhá udělení označení Grand Reserva regulaci. V ČR je možné takto označit vína z unikátních vinic nebo speciálních sudů, které před prodejem zrají více let. Jednoznačně můžete od těchto vín očekávat mimořádnou kvalitu a další potenciál k zrání.

detail vína
0 | 0l | Dárek |

Nejnovější vydání prestižní publikace Průvodce nejlepšími víny České republiky je cenným zdrojem informací pro všechny milovníky vína. Nejdůležitější devizou publikace jsou její autoři. V oboru velmi respektovaný tým, pečlivě sestavený ze špičkových sommelierů a nejlepších dlouhodobých spolupracovníků časopisu WINE&Degustation tvoří: Michal Šetka, Ivo Dvořák, Jakub Přibyl, Roman Novotný a Richard Süss. Publikace je plná cenných, nezávislých a v nejvyšší možné míře objektivních informací a hodnocení. I pro vás bude jedinečným vodítkem na trhu našich vín, ať u mezi zavedenými a známými vinařskými domy nebo mezi malými vinaři, o kterých jste možná ani neměli tušení. Publikace vychází pod záštitou časopisu WINE&Degustatin.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.