Víno Plaček 2017

Kód kolekce: VIN.0221 Představujeme vám profilovou kolekci vín ročníku 2017 z vinařství Jana a Hanky Plačkových. „Loni jsme sklízeli opravdu sladké hrozny. Vyšší zbytkový cukr jsme u mnoha vín zachovali, vždy jsme ale dbali, aby vína nebyla příliš alkoholická,“ vrací se k poslední sklizni Jan Plaček. Portfolio vín z resistentních PiWi odrůd, pro Plačkovi tak typických, obohatil ročníkem 2017 sladký Solaris, polosladký Hibernal, který se dokonce už stihnul stát Šampionem na soutěži Festwine 2018 nebo polosuchý Savilon. Právě Savilon považuje Jan Plaček za jedno ze svých nejvydařenějších vín posledního ročníku. „Má bohatou aromatiku a je elegantně zakulacený. Před podáváním jej určitě dobře vychlaďte,“ doporučuje Jan Plaček. V kolekci nemůže chybět známá dolnokounická Frankovka, tentokrát ve svěžím růžovém provedení a oblíbená Pálava, v ročníku 2017 u Plačků polosladká.
996 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2017 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Polosladké bílé víno oblíbené odrůdy Pálava z vinařství rodiny Plačkovy. Víno má zelenkavou barvu se zlatou jiskrou. Ve skvostné výrazné vůni najdeme stopy růží, doplněné vanilkou až po svěžest exotického ovoce, zvláště pak aroma svěží mandarinky. Chuť tohoto excelentního vína je výrazná, plná, dlouhotrvající, příjemná s vyšším zbytkovým cukrem a jemnou kyselinkou. Doporučujeme podávat řádně vychlazené s lehkými letními dezerty s ovocem, k paštikám, kořenitým masům, k jemným ovčím sýrům a olivám.

detail vína
2017 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství Jan Plaček

Solaris je nová interspecifická = PiWi odrůda, která vznikla křížením odrůd Merzling, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a Muškát Ottonel. Název odrůdy pochází z latiny, kde Solaris znamená sluneční. U Plačků dělají Solaris již pravidelně a nutno dodat, že zatím byl ve všech ročnících opravdu vydařený. U tohoto ročníku vás na první pohled zaujme krásná zlatavá barva, která vypovídá o výjimečné zralosti sklizených hroznů. Aroma je příjemné, ovocné. Ve výrazné sladké chuti najdeme tropické ovoce, zvláště ananas, ale i lískový oříšek. Chuť vína je sladká s jemnou kyselinkou. Podávejte řádně vychlazené k těstovinám, zeleninovým salátům, ke grilovaným masům. Zajímavé bude snoubení se sladkými ovocnými dezerty. Ze sýrů zkuste čerstvý kozí sýr s bylinkami.

detail vína
2017 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Polosuché bílé víno odrůdy nové interspecifické / PiWi odrůdy Savilon, která vznikla křížením odrůd Villard blanc, Veltlínské červené rané, Merlot a Seibel. Celkově připomíná Savilon víno odrůdy Sauvignon, ačkoliv tato odrůda není ani jedním z rodičů, ale pravděpodobně se zasloužil o název Savilon. Do Státní odrůdové knihy České republiky byla odrůda zapsána roku 2010. Zastoupení v českých vinicích je zatím minimální. Barva vína je výrazná se zelenými reflexy se zlatavou jiskrou. Vůně je extraktivní a široká. Při prvním nadechnutí vás pohltí aroma posečené louky a travin, které postupně přechází do ovocných citrusových tónů. Chuť je dlouhá s jemnou nevtíravou kyselinou. Jedná se o velmi kvalitní, robustnější víno. Savilon můžete podávat především jako aperitiv a ke slavnostním příležitostem.

detail vína
2017 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Suché bílé víno odrůdy Veltlínské zelené z vinařství Jana Plačka. Hrozny uzrály na viniční trati Veselá hora při vinařské obci Mělčany. Slámově žlutá barva se zlatavými odlesky. Ve vůni dominuje svěžest citrusového ovoce - grepu, až po zelenou papriku. Chuť vína je svěží, plná, kořenitá. Doporučujeme podávat k sýrům s modrou plísní, rybám, ale i klasické české kuchyni.

detail vína
2017 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství Jan Plaček

Polosladké bílé víno insterspecifické PiWi odrůdy Hibernal je křížencem odrůd Seibel a Ryzlink rýnský. Název pochází z latiny: hibern = přezimovat. Hibernal svou zlato zelenkavou barvou osloví svou výraznou intenzivní a nevšední vůní citrusů, ananasu, kiwi a vyzrálých meruněk. Chuť vína je šťavnatá, velice svěží, dynamická, se jemnou kyselinkou a kořenitostí. Víno s výrazným tělem a zároveň harmonickým poměrem kyselin a cukrů. Víno je vhodné k archivaci. Doporučujeme podávat k předkrmům, rybám nebo mořským plodům.

detail vína
2017 | 0,75l | kabinetní | Vinařství Jan Plaček

Proslavená doulnokounická Frankovka vás okouzlí i v podobě rosé! Tohle víno má lákavě růžovou svěží barvu. Má výraznou vůni jahodového kompotu nebo jahodové marmelády s jemným nádechem vanilky. Chuť je velice líbivá, svěží, lahodná, s nepatrným zbytkem cukru a osvěžující kyselinkou, tzv. leží na ose. Doporučujeme podávat k předkrmům, zeleninovým jídlům. Skvěle se hodí k těstovinovým jídlům, k lehkým desertům s ovocem. Ze sýrů volte jemné kravské.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.