Animal Power

Animal Power

Martin Vajčner | vinařství
VAJ.0033  |  suché  |  moravské zemské | 2020
363 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Chardonnay | Tramín červený | Veltlínské zelené 2020 Vyrobeno z hroznů odrůd Chardonnay (40 %), Tramín červený (40 %) a Veltlínské zelené (20 %) z viničních tratí ze Znojemské vinařské podoblasti. Chardonnay a Tramín pocházejí z Načeratického kopce v Oblekovicích a Veltlín z Kraví hory v Konicích. Hrozny byly šlapány nohama a ležely 2 týdny na slupkách a třapinách. Spontánní kvašení. Zrálo na hrubých kvasnicích ve francouzském dubu. Není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry. Etiketu k vínu namalovala Klaudie Švrčková.

Martin Vajčner | vinařství

Přírodní vína mladého znojemského vinaře Martina Vajčnera
jste mohli v letech 2016 - 18 ochutnat pod značkou NAVAJN.

V roce 2019 přichází s projektem vlastního vinařství. Vína aktuálního vinařského ročníku 2018 už můžete ochutnat pod jeho novou privátní značkou Martin Vajčner | vinařství.

Ve svém vlastním vinařství upevnil a posílil filozofii a styl výroby přírodních vín z ekologicky udržovaných vinic, k čemuž sám uvádí: „Zaměřuji se na výrobu vín, ze kterých je čitelná oblast, odkud hrozny pocházejí. Příroda sama určuje, jak budou vína ve výsledku chutnat, proto minimalizuji zásahy ve sklepě. Škála barev, chutí i vůní je tak velmi pestrá a zábavná. Zároveň se snažím, aby má činnost byla v souladu s přírodou i ve vinicích, kde využívám pouze biologické postřiky. Jako základ preventivní ochrany révy považuji především kvalitně provedené zelené práce.“
 


 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12 %
Zbytkový cukr
0,5 g/l
Kyseliny
ID produktu
VAJ.0033
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
7/20
Vinařská oblast
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.