Born to be orange

Born to be orange

Martin Vajčner | vinařství
VAJ.0014  |  suché  |  moravské zemské | 2019
321 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Oranžové víno odrůdy Veltlínské zelené z viniční tratě Kraví hora v Konicích. Staré hlavy Veltlínu byly vysazeny v roce 1970 a jedná se o první sklizeň hroznů po 10 letech bez obdělávání a ponechání ladem. Místní vinaři nazývají tuto vinici "basa" z důvodu specifického tvaru vedení řádků, který připomíná hudební nástroj. Basa byla spolu s popíjením tohoto vína inspirací pro znojemského umělce Václava Janhubu, který k tomuto Veltlínu namaloval etiketu. Víno má výraznou vůní po černém koření a bylinkách. V chuti se naplno projevuje třetihorní podloží v okolí Národního parku Podyjí u Kraví hory. Víno je mohutné, energické, s výraznou minerální lehce slanou linkou. Dlouhou dochuť uzavírá tříslovinka spolu s tóny cedrového dřeva a kávy, které jsou odkazem na zrání vína v rakouském akátu a francouzském dubu. Hrozny byly šlapány nohama. Část rmutu ležela 10 dnů na slupkách a třapinách. Víno spontánně kvasilo a zrálo na hrubých kvasnicích v dubových a akátových sudech. Víno není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry. Má výborné předpoklady k archivaci.

Martin Vajčner | vinařství

Přírodní vína mladého znojemského vinaře Martina Vajčnera
jste mohli v letech 2016 - 18 ochutnat pod značkou NAVAJN.

V roce 2019 přichází s projektem vlastního vinařství. Vína aktuálního vinařského ročníku 2018 už můžete ochutnat pod jeho novou privátní značkou Martin Vajčner | vinařství.

Ve svém vlastním vinařství upevnil a posílil filozofii a styl výroby přírodních vín z ekologicky udržovaných vinic, k čemuž sám uvádí: „Zaměřuji se na výrobu vín, ze kterých je čitelná oblast, odkud hrozny pocházejí. Příroda sama určuje, jak budou vína ve výsledku chutnat, proto minimalizuji zásahy ve sklepě. Škála barev, chutí i vůní je tak velmi pestrá a zábavná. Zároveň se snažím, aby má činnost byla v souladu s přírodou i ve vinicích, kde využívám pouze biologické postřiky. Jako základ preventivní ochrany révy považuji především kvalitně provedené zelené práce.“
 


 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12 %
Zbytkový cukr
Kyseliny
ID produktu
VAJ.0014
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
28/19
Vinařská oblast
Konice
Viniční trať
Kraví hora
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.