Edelspitz Sauvignon Blanc, bez přídavku síry

Edelspitz Sauvignon Blanc, bez přídavku síry

Vinařství Špalek
SPA.0098  |  suché  |  moravské zemské | 2018
350 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Ochutnejte převratnou novinku z vinařství Špalek! Po vzoru vinařských kolegů z Nového Zélandu zvolili Špalkovy cestu naturálního přístupu a svůj Sauvignon z Kraví hory nechali zakvasit pouze kvasinkou z vinice a hlavně - vůbec nepřidávali síru! Sauvignon tak získal velmi naturální a strukturovaný rozměr. Prokvasil do neuvěřitelných 0,0 g cukru!! Navíc jde o čistě veganské víno. Pozor, víno je potřeba vypít do 24 hodin od jeho otevření! Víno není vhodné k archivaci.

Vinařství Špalek

Vinařství Špalek je rodinným vinařstvím, které od roku 1970 vede František Špalek, syn Josefa Špalka, který do Nového Šaldorfa přišel v roce 1945 z Valašska.

Skutečný rozvoj zažilo vinařství až po roce 1989, kdy stát konečně povolil soukromě podnikat. Kromě manželky Marty jsou výraznými posilami rodinného vinařství také synové Petr Ilgner a Marek Špalek. Oba dva vinařství vystudovali a mají za sebou bohaté zahraniční zkušenosti.

Vinařství Špalek patří posledních dvacet let mezi stálice na tuzemské vinařské scéně. Toto rodinné vinařství je známo především díky výrobě nejrůznějších specialit: Šaler (likérové víno), Sur lie (víno na kvasnicích), Edelspitz (víno vyrobené technologií 19. století), Barrique (víno zrající v dubových sudech) a Gryllus (rodinná značka pro prestižní cuvée).
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
13,5 %
Zbytkový cukr
Kyseliny
ID produktu
SPA.0098
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
do 1 roku
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
2518
Vinařská oblast
Nový Šaldorf
Viniční trať
Kraví hora
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.