Granitová skála

Granitová skála

Martin Vajčner | vinařství
VAJ.0010  |  suché  |  moravské zemské | 2018
321 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Pinotové odrůdy v tomto cuvée dokonale ctí terroir Načeratického kopce. Vůně je intenzivní a vytrvalá, s chlebovinkou a jemnými máslovými tóny. V chuti se naplno projeví síla a energie třetihorního podloží, které je tvořeno zejména žulou (granitem). Mohutný a dlouhý minerálně-medový projev je podpořen zábavnou kyselinkou. Chuť je zakončena tóny jádrového ovoce. Müller dodává tomuto cuvée lehkou květinovost a hravost. Zrání na hrubých kvasnicích ve francouzském dubu umocnilo intenzitu a přirozenost granitového podloží. Vyrobeno z hroznů odrůd Chardonnay (40%), Bílý Pinot (40%) a Müller Thurgau (20%). Viniční trať Načeratický kopec - Znojemská podoblast, odkud hrozny pocházejí, je tzv. "ostrovní horou", která pozůstala po erozi třetihorního žulového masivu. Písčité podloží s velkým zastoupením žuly dává vínu unikátní charakter. Na etiketě je použito dílo od znojemského umělce Karla Halouzky.

Martin Vajčner | vinařství

Přírodní vína mladého znojemského vinaře Martina Vajčnera
jste mohli v letech 2016 - 18 ochutnat pod značkou NAVAJN.

V roce 2019 přichází s projektem vlastního vinařství. Vína aktuálního vinařského ročníku 2018 už můžete ochutnat pod jeho novou privátní značkou Martin Vajčner | vinařství.

Ve svém vlastním vinařství upevnil a posílil filozofii a styl výroby přírodních vín z ekologicky udržovaných vinic, k čemuž sám uvádí: „Zaměřuji se na výrobu vín, ze kterých je čitelná oblast, odkud hrozny pocházejí. Příroda sama určuje, jak budou vína ve výsledku chutnat, proto minimalizuji zásahy ve sklepě. Škála barev, chutí i vůní je tak velmi pestrá a zábavná. Zároveň se snažím, aby má činnost byla v souladu s přírodou i ve vinicích, kde využívám pouze biologické postřiky. Jako základ preventivní ochrany révy považuji především kvalitně provedené zelené práce.“
 


 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12 %
Zbytkový cukr
0,5 g/l
Kyseliny
ID produktu
VAJ.0010
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ne
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
66/18
Vinařská oblast
Načeratice
Viniční trať
Načeratický kopec
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.