Havranické vřesoviště

Havranické vřesoviště

Martin Vajčner | vinařství
VAJ.0011  |  suché  |  moravské zemské | 2019
268 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Veltlínské zelené ročníku 2019 ze sklepa naturálního vinaře Martina Vajčnera s poetickým názvem Havranické vřesoviště, který odkazuje nádherné lokalitě vzácných vřesovišť nacházejících se v bezprostřední blízkosti viniční tratě, odkud pochází hrozny na toto víno. Velmi čistý odrůdový projev typický pro Veltlínské zelené z vinohradů v okolí Znojma. Po přivonění zaujme atraktivní vůní po mandlích a černém koření. Víno výborně funguje v kombinaci s rakouským akátem, ve kterém spontánně kvasilo a leželo bez míchání na hrubých kvasnicích. Kouřový projev akátu zprostředkovává přechod mezi vůní a chutí. V chuti intenzivně dominuje kořenitost a zelená bylinnost. Potěší dlouhá strukturní dochuť. Víno je bez přidané síry a celkově je velmi bohaté a výborně pitelné. Bude příjemným společníkem při letních večerech u táborového ohně, ale doporučuji zejména na samostatné celoroční volno-časové popíjení.

Martin Vajčner | vinařství

Přírodní vína mladého znojemského vinaře Martina Vajčnera
jste mohli v letech 2016 - 18 ochutnat pod značkou NAVAJN.

V roce 2019 přichází s projektem vlastního vinařství. Vína aktuálního vinařského ročníku 2018 už můžete ochutnat pod jeho novou privátní značkou Martin Vajčner | vinařství.

Ve svém vlastním vinařství upevnil a posílil filozofii a styl výroby přírodních vín z ekologicky udržovaných vinic, k čemuž sám uvádí: „Zaměřuji se na výrobu vín, ze kterých je čitelná oblast, odkud hrozny pocházejí. Příroda sama určuje, jak budou vína ve výsledku chutnat, proto minimalizuji zásahy ve sklepě. Škála barev, chutí i vůní je tak velmi pestrá a zábavná. Zároveň se snažím, aby má činnost byla v souladu s přírodou i ve vinicích, kde využívám pouze biologické postřiky. Jako základ preventivní ochrany révy považuji především kvalitně provedené zelené práce.“
 


 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
11,5 %
Zbytkový cukr
0,5 g/l
Kyseliny
6,5 g/l
ID produktu
VAJ.0011
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
2/19
Vinařská oblast
Havraníky
Viniční trať
Staré vinice
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.