Křemenné písky

Křemenné písky

Martin Vajčner | vinařství
VAJ.0013  |  suché  |  moravské zemské | 2018
321 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Autentické bílé cuvée dvou ročníků odrůdy Müller Thurgau ze skelpa mladého vinaře Martina Vajčnera. Víno je nalahvováno pod korunkovým uzávěrem a sám vinař jej představuje takto: "Vertikální projev dvou ročníků z viniční tratě Pod lesem v Popicích je v tomto víně zachycen odrůdou Müller Thurgau. Vína z roku 2018 (60%) a 2019 (40%) tak spolu ve sklenicích vyprávějí příběh nejen o místě, ale také o čase. Vyrobeno z vinice vysazené v roce 1988 se snahou o přirozený projev podloží, které je tvořeno především křemennými písky, rulou a žulou." Obraz, ze kterého vznikla etiketa k tomuto vínu, nakreslil znojemský umělec Adam Černý. Inspirací mu bylo nejedno dno láhve popického vína. Ušlechtilost, hravost, přirozenost, ale také surovost a živelnost. Takové byly Adamovy motivy při tvorbě, které v heslech vystihují prvohorní viniční trať Pod lesem a které jsou hmatatelné i při popíjení tohoto vína.

Martin Vajčner | vinařství

Přírodní vína mladého znojemského vinaře Martina Vajčnera
jste mohli v letech 2016 - 18 ochutnat pod značkou NAVAJN.

V roce 2019 přichází s projektem vlastního vinařství. Vína aktuálního vinařského ročníku 2018 už můžete ochutnat pod jeho novou privátní značkou Martin Vajčner | vinařství.

Ve svém vlastním vinařství upevnil a posílil filozofii a styl výroby přírodních vín z ekologicky udržovaných vinic, k čemuž sám uvádí: „Zaměřuji se na výrobu vín, ze kterých je čitelná oblast, odkud hrozny pocházejí. Příroda sama určuje, jak budou vína ve výsledku chutnat, proto minimalizuji zásahy ve sklepě. Škála barev, chutí i vůní je tak velmi pestrá a zábavná. Zároveň se snažím, aby má činnost byla v souladu s přírodou i ve vinicích, kde využívám pouze biologické postřiky. Jako základ preventivní ochrany révy považuji především kvalitně provedené zelené práce.“
 


 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12 %
Zbytkový cukr
0,5 g/l
Kyseliny
ID produktu
VAJ.0013
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ne
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
31/18
Vinařská oblast
Popice
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.