Pálava

Pálava

Vinařství Líbal
LIB.0039  |  polosladké  |  výběr z hroznů | 2017
250 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Víno oceněné obrovským úspěchem na mezinárodní soutěži vín IWC San Francisco 2018. Tato Pálava zde získala Double Gold / Velkou zlatou medaili. Vinařství Líbal se svou Pálavou zároveň ovládlo kategorii Best Late Harvest, což v Americe znamená nejlepší sladké víno. "Jen pouhé dva hlasy dělily ve finálovém rozstřelu Pálavu 2017 výběr z hroznů z vinařství Marka Líbala z Horních Dunajovic na Znojemsku od historického úspěchu. Jako vítěz kategorie ostatních aromatických vín postoupila s 98 body do finále všech bílých vín. Tam už vína hodnotila jediná komise, složená ze 40 vybraných hodnotitelů ze všech komisí. Po finálovém hodnocení bylo znojemské víno na prvním místě ex aequo spolu s americkým „late harvest“ ryzlinkem,“ komentuje JUDr. Luboš Bárta, čestný člen American Wine Society a zároveň šéfredaktor časopisu SOMMELIER a dodává: „Po finálovém hodnocení se hlasovalo pro vítěze pouhým zvednutím ruky. Ryzlink znají všichni, ale kdo kdy slyšel o Pálavě? Tři dny jsem vysvětloval, že jde o křížence dvou standardních odrůd vitis vinifera, Tramínu a Mülleru Thurgau, ale asi jsem to nevysvětlil všem. Pálava přišla o dvě zvednuté ruce, a tak o titul šampiona, který byl letos ale skutečně blízko.“

Vinařství Líbal

Ačkoli Vinařství Líbal s.r.o. bylo založeno roku 2001, tradice výroby vína v rodině je předávána již po třetí generaci. Vše začalo výrobou vína pro vlastní potřebu a tento bohulibý koníček se stal nynějším majitelům osudem.

Vinařství Líbal je členem VOC Znojmo.
Vinice Frédy a Stará Hora, kde se pěstují odrůdy pro výrobu vín značky VOC Znojmo, se nacházejí severně od Znojma u obce Horní Dunajovice, trojlístek doplňuje viniční trať Na vinici v obci Tvořihráz.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
11,5 %
Zbytkový cukr
36,3 g/l
Kyseliny
7,1 g/l
ID produktu
LIB.0039
Bezcukerný extrakt
26,3 g/l
Cukernatost hroznů
24,5 °NM
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
64B1-18
Číslo šarže
1713
Vinařská oblast
Horní Dunajovice
Viniční trať
Fládnická
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.