Pinot Blanc

Pinot Blanc

Vinařství THAYA
KOR.0090  |  suché  |  pozdní sběr | 2018
289 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Suché bílé víno odrůdy Pinot Blanc / Rulandské šedé, ročník 2018, pozdní sběr, z vinařství Trávníček a Kořínek se stalo vítězem Grand Testu vín odrůdy Rulandské bílé WINE&Degustation (vydání 2/2020). Naši přední vinařství odborníci jej ohodnotili 86,86 body a tímto popisem: "Zářivě žlutá barva se slámovými odlesky, vynikající viskozita. Vůně je čistá, intenzivnější, s nádechem žlutého ovoce, čerstvých bylinek a zelených banánů. Chuť je čistá, intenzivnější, s velmi dobrou kyselinou, připomínající grepy a pomelo. Dlouhý, živý závěr." Doporučujeme!

Vinařství THAYA

Vinařství THAYA vzniklo transformací vinařství  Travníček a Kořínek, které již mělo své místo na vinařské scéně světové i domácí. Jméno se změnilo, avšak filozofie a přístup zůstává.

Základem pro výjimečné víno je kvalitní vstupní surovina.  Proto v současné době hospodaří vinařství THAYA na zhruba 105 ha vlastních vinic ve vyhlášených vinařských obcích na Znojemsku. Vinaři THAYA vědí, že technologie výroby se neustále vyvíjí. Jak sami říkají, nechtějí „zamrznout“ a proto pracují s moderními technologiemi a své know-how neustále posunují kupředu. Současně ale respektují tradiční postupy. Signaturní je v tomto vinařství výroba vín v různých typech dřevěných sudů.

V současné době buduje vinařství své nové sídlo v obci Havraníky na Znojemsku
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
Zbytkový cukr
Kyseliny
ID produktu
KOR.0090
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
Vinařská oblast
Hnanice
Viniční trať
U Chlupa
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.