Pinot Gris - Orange wine

Pinot Gris - Orange wine

Vinařství Špalek
SPA.0035  |   |  moravské zemské | 2009
400 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Oranžové víno odrůdy Pinot Gris / Rulandské šedé vyrobili u Špalků tradiční metodou bez použití kvasinek a enzymů v rámci speciální edice vín Petit Edelspitz. Pošlapáním celých hroznů a třídenní macerací před lisováním tak docílili mohutného vína s osobitým projevem. Víno má měděnou bravu, patří tedy do kategorie vín označovaných jako vína oranžová. Ve vůni tohoto vína najdete luční seno. Víno má silně kořenitou chuť s tóny lékořice, doprovázenou příjemnou kyselinkou.

Vinařství Špalek

Vinařství Špalek je rodinným vinařstvím, které od roku 1970 vede František Špalek, syn Josefa Špalka, který do Nového Šaldorfa přišel v roce 1945 z Valašska.

Skutečný rozvoj zažilo vinařství až po roce 1989, kdy stát konečně povolil soukromě podnikat. Kromě manželky Marty jsou výraznými posilami rodinného vinařství také synové Petr Ilgner a Marek Špalek. Oba dva vinařství vystudovali a mají za sebou bohaté zahraniční zkušenosti.

Vinařství Špalek patří posledních dvacet let mezi stálice na tuzemské vinařské scéně. Toto rodinné vinařství je známo především díky výrobě nejrůznějších specialit: Šaler (likérové víno), Sur lie (víno na kvasnicích), Edelspitz (víno vyrobené technologií 19. století), Barrique (víno zrající v dubových sudech) a Gryllus (rodinná značka pro prestižní cuvée).
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
14 %
Zbytkový cukr
3,6 g/l
Kyseliny
4,6 g/l
ID produktu
SPA.0035
Bezcukerný extrakt
20,1 g/l
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
2609
Vinařská oblast
Nový Šaldorf
Viniční trať
Kraví hora
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.