Rulandské šedé BIO

Rulandské šedé BIO

Vinařství Špalek
SPA.0113  |  suché  |  výběr z hroznů | 2019
265 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Rulandské šedé ročníku 2019 ve výběru z hroznů z vinařství ŠPALEK. Víno kvasilo v dubovém sudu vlastními divokými kvasinkami z vinice Kraví hora. Špalkovi tak vzdávají hold trendu výroby přírodních a organických vín. Změna v tomto duchu se dotkla také inovace etiket. „Zlatou kapku jsme nechali nově vytisknout tlumenou zelenou,“ vysvětluje Marek Špalek a dodává: „Zjednodušeně řečeno: zmizelo pozlátko, upřednostnili jsme místo lesklých věcí tlumené tištěné barvy. Tak, jak to cítíme ve vinohradě i ve sklepě.“

Vinařství Špalek

Vinařství Špalek je rodinným vinařstvím, které od roku 1970 vede František Špalek, syn Josefa Špalka, který do Nového Šaldorfa přišel v roce 1945 z Valašska.

Skutečný rozvoj zažilo vinařství až po roce 1989, kdy stát konečně povolil soukromě podnikat. Kromě manželky Marty jsou výraznými posilami rodinného vinařství také synové Petr Ilgner a Marek Špalek. Oba dva vinařství vystudovali a mají za sebou bohaté zahraniční zkušenosti.

Vinařství Špalek patří posledních dvacet let mezi stálice na tuzemské vinařské scéně. Toto rodinné vinařství je známo především díky výrobě nejrůznějších specialit: Šaler (likérové víno), Sur lie (víno na kvasnicích), Edelspitz (víno vyrobené technologií 19. století), Barrique (víno zrající v dubových sudech) a Gryllus (rodinná značka pro prestižní cuvée).
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
14,5 %
Zbytkový cukr
0,5 g/l
Kyseliny
ID produktu
SPA.0113
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
619
Vinařská oblast
Nový Šaldorf
Viniční trať
Kraví hora
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.