Ryzlink rýnský

Ryzlink rýnský

Martin Vajčner | vinařství
VAJ.0004  |  suché  |  moravské zemské | 2018
268 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Víno má lehce zlatavou barvu. Ve vůni i v chuti nese výrazný odkaz terroir Načeratického kopce. Vůně je plná lučního kvítí, lehce kouřová, s velmi líbivými tóny ovocných plodů, zejména broskví. V chuti je ryzlink mohutný, svěží, znovu s příjemnými broskvovými tóny, s medovým až hrozinkovým zakončením. Minerlita až slanost doprovází celý chuťový projev tohoto vína. Vyrobeno z hroznů z viniční tratě Načeratický kopec ve Znojmě - podoblast Znojemská. Hrozny byly šlapány nohama a potom ležely 3 dny na slupkách a třapinách. Víno následně kvasilo a zrálo na hrubých kvasnicích v dubových a akátových sudech. U vína proběhlo jablečno-mléčné odbourání kyselin a není filtrováno. Víno obsahuje minimální množství síry a má dobré předpoklady k archivaci.

Martin Vajčner | vinařství

Přírodní vína mladého znojemského vinaře Martina Vajčnera
jste mohli v letech 2016 - 18 ochutnat pod značkou NAVAJN.

V roce 2019 přichází s projektem vlastního vinařství. Vína aktuálního vinařského ročníku 2018 už můžete ochutnat pod jeho novou privátní značkou Martin Vajčner | vinařství.

Ve svém vlastním vinařství upevnil a posílil filozofii a styl výroby přírodních vín z ekologicky udržovaných vinic, k čemuž sám uvádí: „Zaměřuji se na výrobu vín, ze kterých je čitelná oblast, odkud hrozny pocházejí. Příroda sama určuje, jak budou vína ve výsledku chutnat, proto minimalizuji zásahy ve sklepě. Škála barev, chutí i vůní je tak velmi pestrá a zábavná. Zároveň se snažím, aby má činnost byla v souladu s přírodou i ve vinicích, kde využívám pouze biologické postřiky. Jako základ preventivní ochrany révy považuji především kvalitně provedené zelené práce.“
 


 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
11,5 %
Zbytkový cukr
0,5 g/l
Kyseliny
6,2 g/l
ID produktu
VAJ.0004
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
8/18
Vinařská oblast
Oblekovice
Viniční trať
Načeratický kopec
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.