Ryzlink rýnský VOC

Vinařství Špalek
SPA.0041  |  suché  |  VOC | 2015
230 Kč
vyprodáno

Popis produktu

V říjnu 2016 bylo toto víno oceněno jako nejlepší ryzlik VOC Znojmo v Grand testu časopisu Wine & Degustation. Získalo 87,96 bodů a následné hodnocení odborné poroty: Světle citronově žlutá barva se zářivými zlatavými odlesky a velmi dobrá viskozita. Vůně je čistá, intenzivní, s nádechem zralého žlutého ovoce, marcipánu a čerstvých hroznů. Chuť je plnější, ovocně bohatá, s tóninou žlutého melounu, pomela a zelených banánů. Dlouhý závěr.

Vinařství Špalek

Vinařství Špalek je rodinným vinařstvím, které od roku 1970 vede František Špalek, syn Josefa Špalka, který do Nového Šaldorfa přišel v roce 1945 z Valašska.

Skutečný rozvoj zažilo vinařství až po roce 1989, kdy stát konečně povolil soukromě podnikat. Kromě manželky Marty jsou výraznými posilami rodinného vinařství také synové Petr Ilgner a Marek Špalek. Oba dva vinařství vystudovali a mají za sebou bohaté zahraniční zkušenosti.

Vinařství Špalek patří posledních dvacet let mezi stálice na tuzemské vinařské scéně. Toto rodinné vinařství je známo především díky výrobě nejrůznějších specialit: Šaler (likérové víno), Sur lie (víno na kvasnicích), Edelspitz (víno vyrobené technologií 19. století), Barrique (víno zrající v dubových sudech) a Gryllus (rodinná značka pro prestižní cuvée).
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
13 %
Zbytkový cukr
8,4 g/l
Kyseliny
7,2 g/l
ID produktu
SPA.0041
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
16/02/03-16.73
Číslo šarže
1915
Vinařská oblast
Nový Šaldorf
Viniční trať
Kraví hora
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.