Tramín červený

Tramín červený

Martin Vajčner | vinařství
VAJ.0005  |  suché  |  moravské zemské | 2018
250 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Třídenní macerace šlapaných hroznů je znát nejen na výrazné odrůdové vůni a chuti, ale také na jantarové barvě vína. Ve vůni převládají velmi líbivé květinové tóny po růžích. Aroma se ve sklenici rozvíjí do broskvových až čajových tónů. V chuti převládají tóny po kompotovaném ovoci a broskvích. Víno je svým projevem velmi lehké a dobře pitelné. Kontrast vůně evokující sladké tóny se zcela suchou chutí se svěží kyselinkou je překvapivý až návykový a vybízí k neustálému zkoumání a ochutnávání tohoto vína. Jedná se o lehké nenáročné víno. Vyrobeno z hroznů z viniční tratě Dívčí vrch ve Strachoticích - podoblast Znojemská. Víno kvasilo a zrálo na hrubých kvasnicích v sudech z moravského dubu z Valašska. U vína proběhlo jablečno-mléčné odbourání kyselin a není filtrováno. Bez přídavku síry. Vinice: jižní svah, jílovito-hlinité mírně zásadité podloží tvořené jemnými křemennými písky a štěrkopísky Karpatské předhlubně.

Martin Vajčner | vinařství

Přírodní vína mladého znojemského vinaře Martina Vajčnera
jste mohli v letech 2016 - 18 ochutnat pod značkou NAVAJN.

V roce 2019 přichází s projektem vlastního vinařství. Vína aktuálního vinařského ročníku 2018 už můžete ochutnat pod jeho novou privátní značkou Martin Vajčner | vinařství.

Ve svém vlastním vinařství upevnil a posílil filozofii a styl výroby přírodních vín z ekologicky udržovaných vinic, k čemuž sám uvádí: „Zaměřuji se na výrobu vín, ze kterých je čitelná oblast, odkud hrozny pocházejí. Příroda sama určuje, jak budou vína ve výsledku chutnat, proto minimalizuji zásahy ve sklepě. Škála barev, chutí i vůní je tak velmi pestrá a zábavná. Zároveň se snažím, aby má činnost byla v souladu s přírodou i ve vinicích, kde využívám pouze biologické postřiky. Jako základ preventivní ochrany révy považuji především kvalitně provedené zelené práce.“
 


 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
11,3 %
Zbytkový cukr
1 g/l
Kyseliny
5,8 g/l
ID produktu
VAJ.0005
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
2/18
Vinařská oblast
Strachotice
Viniční trať
Dívčí vrch
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.