Veltínské zelené - ledové

Veltínské zelené - ledové

Vinařství Špalek
SPA.0105  |  sladké  |  ledové | 2018
405 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Ledové víno odrůdy Veltlínské zelené ročníku 2018 z vinařství ŠPALEK. Hrozny na toto víno byly sklizeny 10. ledna 2018 při teplotě -9 stupňů Celsia. Víno zlatožluté barvy. Vůně zralého manga s medovými tóny. Chuť sladká, výrazně ovocná až medová. V předlouhé dochuti nechybí opět ovocnost, ale i příjemná kyselina. Vyrobit ledové víno se stává stále větší vzácností, protože máme stále teplejší zimy. Špalkovi jsou na Znojemsku jedni z mála, kterým se daří v příznivých letech ledové víno vyrábět. Tento vzorek je tedy opravdovou raritou a zároveň vínem, které snese srovnání se světovými ledovými víny!

Vinařství Špalek

Vinařství Špalek je rodinným vinařstvím, které od roku 1970 vede František Špalek, syn Josefa Špalka, který do Nového Šaldorfa přišel v roce 1945 z Valašska.

Skutečný rozvoj zažilo vinařství až po roce 1989, kdy stát konečně povolil soukromě podnikat. Kromě manželky Marty jsou výraznými posilami rodinného vinařství také synové Petr Ilgner a Marek Špalek. Oba dva vinařství vystudovali a mají za sebou bohaté zahraniční zkušenosti.

Vinařství Špalek patří posledních dvacet let mezi stálice na tuzemské vinařské scéně. Toto rodinné vinařství je známo především díky výrobě nejrůznějších specialit: Šaler (likérové víno), Sur lie (víno na kvasnicích), Edelspitz (víno vyrobené technologií 19. století), Barrique (víno zrající v dubových sudech) a Gryllus (rodinná značka pro prestižní cuvée).
 

Analytika

Objem
0,2 l
Alkohol
10 %
Zbytkový cukr
144 g/l
Kyseliny
6,6 g/l
ID produktu
SPA.0105
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
1518
Vinařská oblast
Nový Šaldorf
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.